Muita


No 2021.gada 1.jūlija visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs importa muitas deklarācija jāiesniedz par visiem sūtījumiem, kas saņemti no valstīm ārpus ES un par precēm jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis.

Lai ātri un ērti atmuitotu sūtījumus, Latvijas Pasts ir izveidojis muitošanas lietotni. Katram muitojamam sūtījumam tiek izveidota unikāla saite, kas satur informāciju par konkrēto sūtījumu. Sūtījuma saņēmējs saņem īsziņu ar sūtījuma unikālo saiti atmuito.pasts.lv/unikālasutijumasaite vai drukātu aicinājumu ar saiti un noskenējamu QR kodu.

Sūtījumiem, kuru vērtība pārsniedz 150 € vai satur akcīzes preces, vai preces, uz kurām attiecināmi ierobežojumi, muitošanai nepieciešama pilnvara. Pilnvara ir viegli aizpildāma un apliecina, ka pilnvarojat Latvijas Pastu veikt atmuitošanas formalitātes Jūsu vietā (pilnvara lejupielādēšanai).


Vairāk informācijas par muitošanas pakalpojumiem:
Latvijas Pasta Klientu centrs: +371 27008001, +371 67008001, pastabrokeris@pasts.lv
 

Kā atmuitot paciņu ar dažiem klikšķiem

Информация на русском языке здесь

 

Cenrādis

Sūtījuma vērtība    Lietotnē atmuito.pasts.lv
 EUR ( ar PVN )
 Pasta nodaļā
EUR
( ar PVN) 
Muitas brokera atbalsts
Līdz 150 €
nesatur akcīzes preces
 0.88 €  3.99 €  -
Virs 150 € līdz 1000 €
nesatur akcīzes preces
3.99 €  - muitas brokera atbalsts, ja nepieciešams
Virs 1000 € 
t.s.k akcīzes preces un preces, uz kurām attiecināmi ierobežojumi
24.20 €  - muitas brokera atbalsts

*Pasta nodaļā tiks piemērota komisijas maksa 0.90 

atmuito.pasts.lv/ unikālasutijumasaite

Trīs vienkārši soļi:

1. Apstiprini informāciju
2. Veic maksājumu
3. Saņem sūtījumu

Latvijas Pasta muitošanas lietotne atmuito.pasts.lv/unikālasutijumasaite

Saņemšana

Maza izmēra vienkāršie atmuitotie sūtījumi tiks nogādāti pastkastītē, bet par lielāka izmēra sūtījumiem, ko pastkastītē nav iespējams ievietot, nosūtīsim aicinājumu saņemt sūtījumu pasta nodaļā.

Sūtījumus, kuriem paredzēta piegāde ar kurjeru, piegādās Eksprespasta kurjers.

Juridiskām personām

Muitas brokera pakalpojumi

Piedāvājam muitas brokera pakalpojumus, kas ļauj ērti un vienkārši atmuitot pasta sūtījumus

  • Ātra un ērta saziņa muitas jomā 
  • Muitas formalitātes noformēšana attālināti
  • Konsultācijas muitas jomā
  • Nodokļu apmaksas veids pēc Jūsu izvēles

Cenrādis:

Pakalpojuma veids EUR ( bez PVN)
Importa deklarācijas noformēšana sākot no 20 € 
Muitas brokera pakalpojumi sākot no 35 € 
Eksporta deklarācijas noformēšana sākot no 10 €   (Latvijas Pasta sūtījumiem)
  • Juridiskām personām importa sūtījumiem no 0.01 € ir pakļauti muitas formalitātēm - jānoformē muitas deklarācija
  • Juridiskām personām eksporta sūtījumi ar vērtību, kas pārsniedz 1000 € ir pakļauti muitas formalitātēm - jānoformē eksporta muitas deklarācija

 

Līguma klientiem

Sūtījumu atmuitošana klienta vietā

Uzņēmumiem, kuri ir Latvijas Pasta līguma klienti, piedāvājam visu muitas formalitāšu nokārtošanu viņu vietā.
Ja klients izvēlas šo pakalpojumu, tad viņam adresētie muitas formalitātēm pakļautie sūtījumi tiek atšķiroti Rīgas šķirošanas kompleksā atsevišķā plūsmā. Latvijas Pasts šiem sūtījumiem jau uzreiz veic atmuitošanas procesu un piegādā tos klientam ierastajā kārtībā saskaņā ar vienošanos par sūtījumu piegādi – pasta nodaļā, ar piegādi birojā vai citā klienta izvēlētā piegādes vietā.
Visi maksājumi no klienta puses veicami reizi mēnesī, apkopojumu saņemot vienā Latvijas Pasta rēķinā.

 

Maksājumu par sūtījuma atmuitošanu juridiskām personām veido: 

1. Muitas nodokļi un nodevas – atkarībā no sūtījuma vērtības un satura
    (muitas nodokli piemēro sūtījumiem ar vērtību virs 150 € )

2. Maksa par sūtījuma apstrādi Latvijas Pastā

Muitas deklarācijas veids EUR (ar PVN)
H7 jeb īpaši vienkāršotās deklarācijas gadījumā (gandrīz visiem sūtījumiem vērtībā līdz 150 €, izņemot sūtījumus, kuros ir, piemēram, medikamenti, droni, ieroči u.c. preces, kuras aizliegts deklarēt vienkāršotā kārtībā) 0.88 €
H6 jeb vienkāršotās deklarācijas gadījumā (sūtījumiem, kuros preču vērtība pārsniedz 150 €, kā arī sūtījumiem, kuros ir, piemēram, medikamenti, droni, ieroči u.c. preces, kuras aizliegts deklarēt vienkāršotā kārtībā) 3.99 €

Standarta  jeb pilnās importa deklarācijas gadījumā (precēm, kuras aizliegts deklarēt vienkāršotā kārtībā vai jāpiemēro speciāla muitas procedūra, piemēram, preču atpakaļievešana sūtījumiem ar preču vērtību virs 150 €, preču atgriešana pēc garantijas/maksas remonta u.tml.).

 

Par katru papildu preču HS kodu standarta deklarācijai  

24.20 €
(cenā iekļauti 3 preču HS kodi)


3.63 €

Sūtījumu atmuitošanai Latvijas Pasta klienti var pieteikties, noslēdzot vienošanos elektroniski pašapkalpošanās vietnē Mans Pasts, pie sava esošā līguma par pasta pakalpojumiem sadaļā Līguma pakalpojumi aktivizējot aili Atmuitošanas pakalpojums.

Pakalpojumam Latvijas Pasta un Eksprespasta klienti var pieteikties, arī sazinoties ar Pakalpojumu pārdošanas daļu:  +371 67008002, uznemumiem@pasts.lv

Nodoklis iekļauts cenā

Информация на русском языке здесь

 

Īpašais nodokļu režīms - IOSS

Iegādājoties preces interneta veikalos un platformās, kas reģistrētas valstīs ārpus Eiropas Savienības (ES), pievienotās vērtības nodokli (PVN) var apmaksāt jau pirkuma veikšanas brīdī, ja pārdevējs ir reģistrējies ES speciālajā pārdošanas režīmā IOSS*.

IOSS vienkāršo PVN saistību izpildi: pirkumam piemēro saņēmēja valsts PVN likmi, aprēķināto PVN apmaksā pirkuma veikšanas brīdī, importa muitas deklarāciju iesniedz pasta operators un pircējs saņem jau atmuitotu sūtījumu. IOSS režīmu var piemērot, ja preču kopējā vērtība nepārsniedz 150 € un tās nav akcīzes preces.

Saņemot IOSS režīma sūtījumus, Latvijas Pasts par tiem iesniedz importa muitas deklarāciju, norādot sūtījuma elektroniskajos datos iekļauto IOSS numuru. Valsts ieņēmumu dienests veic IOSS numura pārbaudi. Gadījumos, kad pārdevējs to norādījis nekorekti vai tas atzīts par nederīgu, sūtījums saņēmējam jāatmuito kā ikviens muitojams sūtījums – jāiesniedz importa muitas deklarācija un jāveic PVN apmaksa.

*Import One Stop Shop – Importa vienas pieturas aģentūra