15.04.2010

Jaunais pakalpojums un cena ļaus klientiem plašāk, ērtāk un ekonomiskāk izmantot tiešo mārketingu kā sava uzņēmuma, produktu un pakalpojumu virzīšanas kanālu. Jaunais pakalpojums attiecināms uz B klases (ekonomiskiem) vēstuļu korespondences sūtījumiem, kuri sastāv tikai no reklāmas, tirdzniecības vai publicitātes materiāla un satur identisku ziņojumu.

Latvijas Pasts jau iepriekš ir piedāvājis klientiem adresēta tiešā pasta sūtīšanas iespējas, taču līdz šim šādiem sūtījumiem tika piemēroti vispārējie pasta sūtījumu tarifi vai īpašais piegādes tarifs (īpašs tarifstiek piemērots pasta sūtījumiem, kuriem sūtītājs, iepriekš noslēdzot līgumu ar Latvijas Pastu, patstāvīgi veic sūtījumu savākšanu, sākotnēju šķirošanu pa pasta indeksiem un vienā sūtīšanas reizē nodod vismaz 1000 gab.).

Piemēram, ja līdz šim klients, kā tiešā pasta sūtījumus nodeva 600 adresētas iekšzemes B klases (ekonomiskās) bandroles svarā līdz 20g, par vienas vienības piegādi viņš maksāja Ls 0,40. Tagad, piemērojot jaunos tiešā pasta sūtījumu tarifus, vienas vienības svarā līdz 20 g piegādes izmaksas būs Ls 0,16.

Tiešā pasta adresētie sūtījumi ir iekšzemes B klases (ekonomiskie) sūtījumi svarā līdz 2000 g. Lai piemērotu sūtījumiem jauno tarifu, klientam ir jānoslēdz līgums ar Latvijas Pastu. Vienā pārsūtīšanas reizē jānodod vismaz 500 sūtījumu vienības, kā arī jāveic sākotnējā šķirošana un sūtījumi centralizēti jānodod sūtījumu šķirošanas vietā.

Līdz ar noteiktajiem tiešā pasta sūtījumu tarifiem, kurus Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja šā gada 31.martā, papildināti un apstiprināti tarifi arī liela apjoma sūtījumiem.

Līdz šim īpašais tarifs piemērojams liela apjoma pasta sūtījumiem, ja klients, iepriekš noslēdzot līgumu ar Latvijas Pastu, vienā sūtīšanas reizē nodod 1000 un vairāk vienkāršus B klases (ekonomiskus) sūtījumus un patstāvīgi veic sūtījumu savākšanu un sākotnējo šķirošanu. Maksa par vienas vienības svarā līdz 20 g pārsūtīšanu ir Ls 0,25.

Tagad Latvijas Pasts piedāvā klientiem plašas iespējas vēstuļu korespondences svarā līdz 20 g pārsūtīšanā par pazeminātu tarifu. Ja klients, iepriekš noslēdzot līgumu ar Latvijas Pastu, vienā sūtīšanas reizē nodos vismaz 5000 vēstuļu korespondences vienības svarā līdz 20 g,patstāvīgi veiks sūtījumu savākšanu un sākotnējo šķirošanu,maksa par vienas vēstules pārsūtīšanu būs Ls 0,17. Tarifs piemērojams, ja korespondence nodota ar Latvijas Pasta sadarbības partneru starpniecību, kas veic sūtījumu sagatavošanu un noformēšanu. Liela apjoma sūtījumi ir vienkārši B klases (ekonomiski) sūtījumi svarā līdz 20 g.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pastsnodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta nodaļas. Latvijas Pasta pamatfunkcijas ir pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses abonēšanas un mazumtirdzniecības pakalpojumu sniegšana. Latvijas Pastam pieder trīs meitas uzņēmumi - SIA Mailmaster, AS IT Latvija un AS Latvijas Pasta nodaļu tīkls. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku.

Papildu informācija:

Agija Tērauda,

VAS Latvijas Pasts

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: + 371 67608504

e-pasts:agija.terauda@pasts.lv

www.pasts.lv