Ierobežojumi starptautiskajiem sūtījumiem


 

!Aktuālā informācija par starptautisko sūtījumu piegādes iespējām

Cienījamie klienti!

 

Aicinām iepazīties ar aktuālo informāciju par Latvijas Pasta sūtījumu nosūtīšanas un piegādes pakalpojumu iespējām uz ārvalstīm.

No š.g. 30. oktobra Latvijas Pasts atjauno pasta sūtījumu plūsmu ar Izraēlu. Lai gan karadarbība Izraēlā turpinās un avio satiksme ar šo valsti ir ierobežota, Latvijas Pasts sadarbībā ar starptautiskiem loģistikas uzņēmumiem ir radis risinājumus sūtījumu piegādei.

Attiecībā uz sūtījumu apmaiņu ar Ukrainu, informējam, ka pasta sūtījumu apmaiņa joprojām ir ierobežota un kavēta, ņemot vērā valstī noteikto karastāvokli un atceltos vai ierobežotos starptautisko pasažieru pārvadājumus.

Sūtījumi, kurus nav iespējams nekavējoši izsūtīt uz ārvalstīm, tiek uzglabāti Latvijas Pasta šķirošanas kompleksā un nosūtīti, tiklīdz tas ir iespējams.

Lūdzam iepazīties ar šajā sadaļā ievietoto informāciju, ja plānojat vēstuļu korespondences vai pasta paku nosūtīšanu adresātam ārpus Latvijas. Sadaļa tiek regulāri atjaunota.

– nosūtīšana uz konkrēto valsti ir iespējama
– nosūtīšana uz konkrēto valsti nav iespējama*
* Pārrobežu sūtījumi, kurus klients būs nodevis Latvijas Pastam un kurus nav iespēju nekavējoši izsūtīt uz ārvalstīm, tiks uzglabāti Latvijas Pasta sūtījumu apmaiņas vietā un nosūtīti ārpus Latvijas, tiklīdz tas būs iespējams

 

Valstu
 kods
Valsts Ir iespējams nosūtīt vēstuļu korespondenci Ir iespējams nosūtīt pasta pakas
IO BRITU INDIJAS OKEĀNA TERITORIJA
SS Dienvidsudānas Republika
YE Jemenas Republika
EH Sahāras Arābu Demokrātiskā Republika
SY Sīrijas Arābu Republika

Sankciju ievērošanas kontrolei klientiem jāaizpilda satura apliecinājums sūtījumiem uz Krieviju un Baltkrieviju

Vēršam uzmanību, ka ir spēkā Eiropas Savienības noteiktie sankciju ierobežojumi sūtījumu eksportam uz Krieviju un Baltkrieviju. Sūtījumi uz Krieviju un Baltkrieviju Latvijā tiek pakļauti stingrai datu un fiziskai kontrolei, un klientiem jāaizpilda apliecinājums, ka šo sūtījumu saturā nav sankcijām pakļautu preču vai priekšmetu. Sūtījumi, kuros atklāsies Eiropas Savienības sankciju ierobežojumiem pakļautie priekšmeti vai preces, tiks aizturēti. 

Apliecinājuma forma sūtījumiem uz Krieviju un Baltkrieviju pieejama šeit.

Plašāka informācija par sankciju ierobežojumiem pieejama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē