Latvijas Pasts pilnībā kvalificējās Eiropas Parlamenta paziņojumu piegādes iepirkumam, taču tā rezultātu izšķīra nevis kvalitāte, bet ļoti zema cena

16.05.2019

Latvijas Pasts pilnībā kvalificējās Eiropas Parlamenta paziņojumu piegādes iepirkumam, taču tā rezultātu izšķīra nevis kvalitāte, bet ļoti zema cena

Latvijas Pasts kategoriski noraida masu medijos izskanējušos atsevišķu amatpersonu apgalvojumus, ka Latvijas Pasts it kā “nespēja kvalificēties” Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) iepirkuma prasībām par Eiropas Parlamenta vēlēšanu informatīvo paziņojumu piegādi, un uzsver, ka valsts lielākā pasta pakalpojumu sniedzēja nodrošinātā kvalitāte un piedāvājums pilnībā atbilda iepirkumā izvirzītajām prasībām. 

Latvijas Pasta ilggadējā pieredze valstiski svarīgu liela skaita sūtījumu piegādē iedzīvotājiem visas Latvijas teritorijā ļauj kompetenti izvērtēt iepirkumu noteikumus, diemžēl jāsecina, ka minētajā iepirkumā uzsvars tika likts uz zemākās cenas principu, kas ne visos gadījumos atbilst darba apjomam un nepieciešamajai kvalitātei.

Balstoties uz savu ilggadējo pieredzi, Latvijas Pasts PMLP iepirkuma procesā  no savas puses vairākkārt vērsa pasūtītāja uzmanību, ka būtu nepieciešams pastiprināt tajā iekļautās kvalitātes prasības tik liela skaita sūtījumu – vairāk nekā miljona vēstuļu – veiksmīgai piegādei visas valsts teritorijā. Latvijas Pasta skatījumā iepirkumā definētās kvalitātes prasības bija pārāk vispārīgas un neuzlika par pienākumu pretendentiem pietiekami pārliecinoši pierādīt atbilstošu resursu esamību konkrētā piegādes pasūtījuma izpildei. 

Iepirkuma zemo prasību dēļ pastāvēja ievērojams risks, ka uzvarēs pretendents ar zemu cenas piedāvājumu, bet bez pietiekamas kapacitātes. Rezultātā virsroku guva zemākās cenas princips, kurā informatīvas priekšrocības ir faktiski jebkuram Latvijas Pasta konkurentam – tā kā Latvijas Pasts ir universālā pasta pakalpojuma sniedzējs, uzņēmuma vēstuļu piegādes tarifi, ko apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, ir zināmi jebkuram interesentam.

Latvijas Pasts uzskata iepirkuma rezultātus par neatbilstošiem, taču tos neapstrīdēja galvenokārt viena un valstiska iemesla dēļ – to darot, Latvijā savlaicīgas Eiropas Parlamenta vēlēšanas nebūtu iespējamas. Pretējā gadījumā iepirkuma rezultāti no Latvijas Pasta puses tiktu apstrīdēti.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 


Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts