Arī 2020.gada jūnijā stabili aug pakalpojumu pieprasījums Latvijas Pasta pakomātu tīklā

06.07.2020

Arī 2020.gada jūnijā stabili aug pakalpojumu pieprasījums Latvijas Pasta pakomātu tīklā

Tāpat kā iepriekšējos mēnešos, arī 2020.gada jūnijā stabili audzis pieprasījums pēc pakalpojumiem Latvijas Pasta pakomātu tīklā. Salīdzinoši ar 2020.gada sākumu jūnijā pakomātu pakalpojumi izmantoti par 21% vairāk, bet kopumā kopš marta vidējā Latvijas Pasta pakomātu noslodze pieaugusi par vairāk nekā 40%. Jūnijā pakomāts izvietots arī pasta centrā Sakta, Rīgā, palielinot Latvijas Pasta pakomātu tīklu līdz 62 pasta termināļiem. Tīkla modernizācijas ietvaros pret jaunākas paaudzes pakomātiem nomainīta trešdaļa no pakomātu kopskaita.

Nepilna gada laikā kopš tīkla iegādes pieprasījums sūtījumu saņemšanai un nosūtīšanai Latvijas Pasta pakomātos ir būtiski pieaudzis, īpaši aktivizējoties kopš šāgada marta. Arī 2020.gada jūnijā, neņemot vērā Jāņu brīvdienu periodu un īso mēnesi, vērojams stabils pieprasījuma kāpums: salīdzinot ar gada pirmajiem mēnešiem, pieprasījums pieaudzis par 21%, bet kopumā martā–jūnijā sūtījumu apgrozījums Latvijas Pasta pakomātu tīklā palielinājies par vairāk nekā 40%.

Jūnijā pakomāts izvietots arī pasta centrā Sakta, Rīgā, tādējādi kopējo Latvijas Pasta pakomātu tīklu veido jau 62 pasta termināļi. Savukārt, turpinot tīkla modernizāciju un ietilpības uzlabošanu, ar jaunākas paaudzes pakomātiem nomainīta jau viena trešā daļa jeb vairāk nekā 33% esošo pakomātu, kopējo ietilpību palielinot par vairāk nekā 20%.

Jūnijā Latvijas Pasts pret jaunākas paaudzes ietilpīgākiem pakomātiem nomainīja līdzšinējos termināļus Ķekavā, Kuldīgā, Rēzeknē un Ventspilī, bet jūlija sākumā – arī Dobelē.

Latvijas Pasts pakomātu tīklu iegādājās 2019.gada augustā, būtiski paplašinot sūtījumu izsniegšanas iespējas. Līdz ar to Latvijas Pasta vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietām, 1200 pastnieku un 100 kurjeru servisam, kā arī vairāk nekā 50 Circle-K degvielas uzpildes staciju tīklam sūtījumu izsniegšanai pievienoti nu jau 62 pakomāti visā valsts teritorijā, kas patlaban tiek papildus attīstīti un modernizēti. 

 


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 3400 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts