Visa veida adījumus Ukrainas atbalstam līdz gada beigām var nodot jebkurā pasta nodaļā – daļu velta ģeneratoru iegādei

30.11.2022

Visa veida adījumus Ukrainas atbalstam līdz gada beigām var nodot jebkurā pasta nodaļā – daļu velta ģeneratoru iegādei

Akcijas Adījumi Ukrainas atbalstam iniciatori sadarbībā ar Latvijas Pastu joprojām aicina Latvijas rokdarbnieces turpināt ziedot savus adījumus Ukrainas karavīriem, mierīgajiem iedzīvotājiem un kara bēgļiem, jo patlaban nepieciešami visa veida un izmēru adījumi. Šo sūtījumu bezmaksas pieņemšana visās Latvijas Pasta nodaļās turpināsies līdz 2022.gada beigām. Biedrība Tavi draugi daļu īpaši krāšņu un tematiskās krāsās adītu zeķu un citu adījumu pārdod Rīgas Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, lai šādi nopelnīto naudu ziedotu elektrības ģeneratoru iegādei Ukrainai. 
 
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā jau otrā akcija Adījumi Ukrainas atbalstam sākās šā gada septembrī un turpināsies līdz 2022.gada nogalei. Līdz šim akcijas laikā visās pasta nodaļās ziedoti jau aptuveni 3500 kilogramu dažādu adījumu, kas nosūtīti uz Ukrainu vai nogādāti kara bēgļiem. Pašlaik, kad sākusies ziema, akcijas organizatori – biedrības Mēs Iecavai un Tavi draugi sadarbībā ar Latvijas Pastu – aicina turpināt ziedot visas veida adījumus dažādos izmēros.

“Aicinām sūtīt visu veidu adījumus dažādos izmēros – zeķes, cepures, šalles, cimdus, džemperus, jakas, kā arī pogājamās zeķes un piedurknes ievainotajiem; noderēs arī muguras sildītāji – aptuveni 30 cm platas jostas. Karavīriem domātās zeķes jāada no tīras vilnas, pievienojot mohēru; sintētiska dzija nederēs, jo lielā karstumā tā pielīp miesai. Karavīriem nepieciešami arī īpaši cimdi – ar brīvu īkšķa daļu, puscimdi ar aizdari, dubultie dūraiņi,” uzsver viena no akcijas iniciatorēm biedrības Mēs Iecavai pārstāve Lauma Neimane. Viņa piebilst: “Ļoti lūdzam neziedot novalkātus adījumus – cienīsim cits citu un tos, kam visvairāk vajadzīga mūsu palīdzība!”
 
Tāpat kā līdz šim, adījumus bez maksas pieņem visās Latvijas Pasta nodaļās. Akcijā ziedotos adījumus Latvijas Pasts nogādā biedrībai Tavi draugi Rīgā, Ventspils ielā 50, no kurienes tos tālāk transportē uz Ukrainu. Uz paciņas ar adījumu lūgums norādīt šādu informāciju: Akcija Adījumi, EKSPRESPASTS, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads. 

Latvijas Pasta reģionālajās un Rīgas pasta nodaļās, kas atrodas tirdzniecības centros Akropole Alfa, Akropole Rīga, Origo un Spice, līdz 2023.gada 6.janvārim būs pieejama uzņēmuma Limbažu tīne ražotā 100% vilnas dzija par draudzīgu cenu. 

Akcijas organizatori izsaka pateicību visām Latvijas rokdarbniecēm, kuras cītīgi adījušas un ziedojušas savus rokdarbus. “Mūsu radītais siltums ir vajadzīgs, jo tā ir dzīvība!” saka L.Neimane un aicina pievērst uzmanību vēl vienai biedrības Tavi draugi iniciatīvai – zeķes un citus adījumus tematiskā krāsā vai rakstos, kādos daudzām akcijas dalībniecēm patīk tos darināt, pārdod Ziemassvētku tirdziņā un nopelnīto naudu ziedo elektrības ģeneratoru iegādei. 

“Draugi! Visi, kas atsaucās Vislatvijas ziedojumu akcijai, adot siltas zeķes, cimdus un citu apģērbu Ukrainas atbalstam, jūsu sirds siltums un saadītā apjoms ir apbrīnas vērti! Biedrības brīvprātīgie adījumus visu akcijas laiku ir šķirojuši, saiņojuši un nogādājuši ukraiņiem, bet mums ir trīs kastes ar tematiskiem adījumiem, kurus mūsu ukraiņu draugi ierosināja par ziedojumiem pārdot Ziemassvētku tirdziņā, ļaujot jūsu adītajiem cimdiem, zeķēm, cepurēm, svīteriem nopelnīt vēl vienam siltuma avotam – elektrības ģeneratoriem, kas sildīs aukstajā ziemā. No šodienas līdz pat 2023.gada 1.janvārim nopērc suvenīrus un svētku dāvanas un atbalsti biedrību Tavi draugi un Ukrainu! Lai tavs ziedojums kļūst par lielā mērķa – ģeneratoru – daļu!” aicina Beāte Bēvalde, Tavi draugi mārketinga vadītāja. “Līdz 1.janvārim meklē mūs Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā.” 

Te aplūkojami patlaban nepieciešamo adījumu paraugi Ukrainas aizstāvjiem.
 
Akciju Adījumi Ukrainas atbalstam iniciē, koordinē, un par tās norisi TV, presē, radio, sociālajos tīklos (vietnēs rokdarbniecēm, kurās ir ap 27 000 dalībnieču) informē sabiedriskā organizācija Mēs Iecavai. 

 

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību. 

 

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Latvijas Pasts
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv

Lauma Neimane I Mēs Iecavai 
Mob.: +371 29 444 990

Laura Luika I Mēs Iecavai
Mob.: +371 29 412 094

Beāte Bēvalde I Tavi draugi
Mob.: +371 22 314 541