Latvijas Pasts izdod mākslinieka Luda Danilāna veidotas pastmarkas sērijā Ziemassvētki

21.11.2023

Latvijas Pasts izdod mākslinieka Luda Danilāna veidotas pastmarkas sērijā Ziemassvētki

Latvijas Pasts 2023. gada 22. novembrī izdod trīs jaunas pastmarkas sērijā Ziemassvētki, lai ikviens iedzīvotājs jau laikus varētu nosūtīt svētku noskaņu raisošus sveicienus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā. Svētku tematikai veltīto filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta trešdien, 22. novembrī, Rīgas 10. pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst. 9 līdz 18.
   
Latvijas Pasts izdevis tradicionālās gada nogales pastmarkas, akcentējot svētku tuvošanos un sūtījumu savlaicīgu nosūtīšanu. Ziemassvētku sērijas jauno izdevumu autors ir mākslinieks L.Danilāns, atainojot priekpilnu svētku vakaru. Pasta vērtszīmes izdotas uz pašlīmējošas pamatnes, un līdz ar tām radīta arī īpaša svētku aploksne 500 eksemplāros.

Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka ar nominālvērtību 1,65 eiro ir paredzēta vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 300 000 eksemplāru. Pastmarka ar nominālvērtību 1,83 eiro atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas 13. grupā, bet šīs pastmarkas tirāža ir 100 000 eksemplāru. Savukārt pastmarka ar nominālvērtību 2,08 eiro izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas 14. grupā.

Pastmarkas un aploksni Ziemassvētki iespējams aplūkot šeit.

Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994. gadā, un līdz šim izdots vairāk nekā 80 Ziemassvētku pastmarku vairāk nekā simts miljonu eksemplāru tirāžā. Līdz šim izdotās pastmarkas Ziemassvētku sērijā apskatāmas te. 

Nākamo filatēlijas izdevumu plānots izdot 2024. gada janvārī. 

Latvijas Pasta izdotie filatēlijas darbi augsti vērtēti gan klientu vidū, gan filatēlijas kolekcionāru un ekspertu lokā. Filatēlijas materiālu kolekcionāru starptautiskās apvienības atbilstoši stingri regulētiem standartiem Latvijas Pasta izdotās pastmarkas novērtējušas kā līdzvērtīgas lielāko pasaules valstu izdotajiem filatēlijas izdevumiem un tās regulāri tiek iekļautas gan pasaulē atpazīstamos filatēlijas izdevumu katalogos, gan prestižu kolekcionāru kolekcijās.


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts sniedz visplašāko pasta pakalpojumu klāstu visā Latvijā vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās. Uzņēmums nodrošina universālā pasta, komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības, pakomātu un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 2500 darbinieku.


Papildu informācijai:
Laila Kļaviņa | Ārējās komunikācijas vadības daļas vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, laila.klavina@pasts.lv


Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin