Latvijas Pasts izdos jaunas pastmarkas sērijā Mājdzīvnieki

11.01.2024

Latvijas Pasts izdos jaunas pastmarkas sērijā Mājdzīvnieki

Latvijas Pasts iesāks 2024. gadu ar trīs jaunām pastmarkām – Suns, Aita un Pīle, papildinot filatēlijas sēriju Mājdzīvnieki. Katrai no tām atšķirsies nominālvērtība un tirāža. Jauno pastmarku zīmogošana norisināsies 12. janvārī Rīgas 10. pasta nodaļā, Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst. 9.00 līdz 18.00.

Filatēlijas sērijai Mājdzīvnieki pievienosies trīs jaunas pastmarkas, kam ir pašlīmējoša pamatne, padarot tās ērtas lietošanai. Vienlaikus nacionālais pasta operators izdos arī specializētas aploksnes ar suņa, aitas un pīles attēliem 500 eksemplāros.

Pastmarka Suns emitēta 500 000 eksemplāros ar nominālvērtību 1,65 eiro, kas sniedz iespēju sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Pastmarka Aita gaidāma ar 100 000 vienību tirāžu un nominālvērtību 1,78 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas ietilpst 9. grupā. Arī pastmarkas Pīle tirāža sasniegs 100 000 eksemplāru, bet nominālvērtība – 1,97 eiro un tā paredzēta sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 100 gramu Latvijas teritorijā. 

Filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Jaunās Mājdzīvnieku pastmarkas un aploksni iespējams aplūkot šeit.

Pastmarku sērijas Mājdzīvnieki izdošanu Latvijas Pasts iesāka 2022. gadā. Kopumā ir emitētas jau septiņas pastmarkas ar vizuāliem mājdzīvnieku motīviem, veidojot vairāk nekā 100 miljonu eksemplāru tirāžu. Visas līdz šim izdotās sērijas Mājdzīvnieki, kā arī citas kolekcijas pastmarkas ir aplūkojamas šeit.                               

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2024. gada 26. janvārī.

Latvijas Pasta izdotie filatēlijas darbi augsti vērtēti gan klientu vidū, gan filatēlijas kolekcionāru un ekspertu lokā. Filatēlijas materiālu kolekcionāru starptautiskās apvienības atbilstoši stingri regulētiem standartiem Latvijas Pasta izdotās pastmarkas novērtējušas kā līdzvērtīgas lielāko pasaules valstu izdotajiem filatēlijas izdevumiem un tās regulāri tiek iekļautas gan pasaulē atpazīstamos filatēlijas izdevumu katalogos, gan prestižu kolekcionāru kolekcijās.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts sniedz visplašāko pasta pakalpojumu klāstu visā Latvijā vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās. Uzņēmums nodrošina universālā pasta, komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības, pakomātu un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 2500 darbinieku.

Papildu informācijai:

Matīss Rutks | Komunikācijas speciālists

E-pasts: pr@pasts.lv, matiss.rutks@pasts.lv

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin