Latvijas Pasts aicina laikus nosūtīt apsveikumus vai vēstuli Ziemassvētku vecītim; būs atvērts arī Pasta namiņš Doma laukumā

27.11.2014

Latvijas Pasts aicina laikus nosūtīt apsveikumus vai vēstuli Ziemassvētku vecītim; būs atvērts arī Pasta namiņš Doma laukumā

Ikgadējā Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā no piektdienas, 29.novembra, līdz 31.decembrim savas durvis apmeklētājiem vērs arī Latvijas Pasta namiņš, aicinot ikvienu nosūtīt svētku apsveikumu vai vēstuli Ziemassvētku vecītim ar krāšņām un oriģinālām pastmarkām, kā arī speciālo Pasta namiņa zīmogu. Pēdējais pasta korespondences piegādes datums pirms Ziemassvētkiem šogad ir 23.decembris, tāpēc Latvijas Pasts aicina apsveikumu un dāvanu izsūtīšanu neatlikt uz pēdējo brīdi.

Pasta namiņš darbosies līdz 30.decembrim katru dienu no plkst.10 līdz 20, savukārt 31.decembrī no plkst.10 līdz 14. Īpaši sirsnīgs ikvienam adresātam būs no svētku tirdziņa nosūtīts apsveikums ar Latvijas Pasta izdotajām jaunajām Ziemassvētku pastmarkām, ko mākslinieks un Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs veidojis mierīgas Ziemassvētku ainavas noskaņās. Ikviens namiņa apmeklētājs, kurš iegādāsies kādu no jaunajām Ziemassvētku pastmarkām, dāvanā varēs izvēlēties oriģinālu svētku pastkarti; to būs iespējams arī apzīmogot ar speciālu Pasta namiņa zīmogu un turpat no namiņa nosūtīt kādam mīļam cilvēkam.

Namiņā varēs iegādāties dažādas Ziemassvētku atklātnes un pastkartes, nākamā gada kalendārus, dāvaniņas, suvenīrus u.tml. Latvijas Pasts piedāvās iegādāties arī divus atšķirīgus pastmarku komplektus, kuros būs apkopotas dažādu gadu vienas tematikas pasta vērtszīmes. Vienā komplektā iekļautas Ziemassvētku sērijas pastmarkas, otrā – nozīmīgu Latvijas arhitektūras objektu pastmarkas – katrā komplektā būs gan lata, gan eiro nominālvērtības pastmarkas. Savukārt pēc 4.decembra, kad Latvijas Pasts izdos pēdējo 2014.gada pastmarku, namiņā varēs iegādāties arī visu šogad izdoto pasta vērtszīmju komplektu. No Pasta namiņā iespējams nosūtīt arī Doma laukuma tirdziņā iegādātās dāvanas un saņemt informāciju par Latvijas Pasta pakalpojumiem.

Latvijas Pasts īpaši aicina Latvijas mazos iedzīvotājus neaizmirst nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, bet bērnu vecākus – pārliecināties, ka uz vēstules norādīta precīza Ziemassvētku vecīša adrese un uzlīmētas atbilstoša nomināla pastmarkas, lai vēstule veiksmīgi sasniegtu adresātu.

Visas vēstules, kuras bērni sūta Ziemassvētku vecītim, Latvijas Pasts nogādā Ziemassvētku vecīša biroja pastkastītē. Savukārt, ja uz vēstules kā saņēmējs ir norādīts Santa Klauss vai Salatēvs, sūtījums attiecīgi sasniedz vecīti Somijā vai Krievijā. Lai vēstule sasniegtu Ziemassvētku vecīša pastkastīti, uz tās jānorāda precīza adrese, pievienojot atbilstošas nominālvērtības pastmarkas. Vienkāršu vēstuli Ziemassvētku vecītim Latvijā iespējams nosūtīt, izmantojot pastmarku ar nominālvērtību € 0,50, Santa Klausam Somijā – ar nominālvērtību € 0,71, bet Salatēvam Krievijā – ar nominālvērtību € 0,85.

Ziemassvētku vecīša adreses
Ziemassvētku vecīša birojs 
Smiltnieki, 
Ziemupe, Vērgales pagasts, 
Pāvilostas novads, 
Latvija 
LV-3463

Ziemassvētku vecītis Rūķupē
Ziemupes pasts,
Ziemupe, Vērgales pagasts,
Pāvilostas novads,
Latvija
LV-3463

Santa Klausa adrese
Santa Claus 
Arctic Circle 
96930 
Rovaniemi 
Finland 

Salatēva adrese:
162340
Россия
Вологодская область
Город Великий Устюг
Дом Деда Мороза

Latvijas Pasta jaunākās Ziemassvētku sērijas pastmarkas aplūkojamas šeit, īpašās bezmaksas pastkartes šeit, bet Pasta namiņa zīmogs te.

Latvijas Pasts novēl gaišu un sirsnīgu Adventes laiku un atgādina, ka pēdējais pirmssvētku sūtījumu piegādes datums ir 2014.gada 23.decembris. Lai Ziemassvētku apsveikumi adresātu sasniegtu laikus, Latvijas Pasts aicina ikvienu iedzīvotāju sūtījumu izsūtīšanu neatlikt uz pēdējo brīdi.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācija:
Agija Tērauda,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608506
E-pasts: agija.terauda@pasts.lv  
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts