Standarta pastmarku sēriju Ziedi papildina piecas jaunas pastmarkas

06.01.2015

Standarta pastmarku sēriju Ziedi papildina piecas jaunas pastmarkas

2015.gada pirmās darba nedēļas noslēgumā klajā nāks piecas jaunas pastmarkas eiro nominālvērtības standarta pastmarku sērijā Ziedi. Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība, un tās paredzētas dažādu pasta sūtījumu apmaksai vai nepieciešamajai apmaksas kombinēšanai. Kopējā jauno pastmarku tirāža sasniedz 3,5 miljonus eksemplāru. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 9.janvārī no plkst.7.30 līdz 19 pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Standarta pastmarku sērijā Ziedi izdotas piecas jaunas pastmarkas ar atšķirīgu nominālvērtību: Sniegpulkstenīte – 0,10 €, Dālija – 0,25 €, Lilija – 0,70 € – ir paredzētas kombinēšanai ar citas vērtības pastmarkām, savukārt  Kliņģerīte ar 0,78 € nominālvērtību atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz Eiropas Savienības valstīm, bet Puķuzirnis ar 2,13 € nominālvērtību ir paredzēta ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanai uz pārējām valstīm ārpus ES.

Jaunās 10 centu un 25 centu nominālvērtības pastmarkas emitētas katra 1 miljona eksemplāru tirāžā, savukārt 70 un 78 centu, kā arī 2,13 € pastmarkas – katra 500 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Standarta pastmarku sērija Ziedi tiek izdota kopš 2014.gada, Latvijai iestājoties eirozonā, un līdz ar piecām jaunajām pastmarkām tajā būs jau kopumā 15 dažādas nominālvērtības pastmarku. Jaunās Ziedu sērijas pastmarkas un aploksni iespējams aplūkot šeit.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Papildu informācija:
Gundega Vārpa,
Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505
E-pasts: gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts