Latvijas Pasts aicina piedalīties jaunas pastmarkas izveidē par godu slavenā velosipēda radītāja Ērenpreisa jubilejai

09.05.2016

Latvijas Pasts aicina piedalīties jaunas pastmarkas izveidē par godu slavenā velosipēda radītāja Ērenpreisa jubilejai

Slavenā latviešu velosipēdu zīmola radītāja Gustava Ērenpreisa 125.jubilejas gadā Latvijas Pasts sadarbībā ar Ērenpreisa tradīciju mūsdienu turpinātājiem organizē jau piekto pastmarku dizaina konkursu, kurā ar savām jaunas pastmarkas idejām var piedalīties ikviens interesents. Uzvarētāja pastmarka tiks nodrukāta pusmiljona eksemplāru tirāžā, savukārt tās autors balvā saņems Ērenpreiss zīmola velosipēdu.

No 2016.gada 9.maija līdz 5.jūnijam ikviens interesents – jebkura fiziska vai juridiska persona – var iesūtīt savu jaunas pastmarkas dizaina ideju par tēmu Ērenpreiss, izmantojot interneta vietni http://jaunapastmarka.lv. Tādējādi tiks godināta leģendārā latviešu velosipēda zīmola radītāja vērienīgā 125 gadu jubileja. 

Iesūtītos darbus sākotnēji izvērtēs kompetenta filatēlijas, grafiskā dizaina un digitālās komunikācijas profesionāļu žūrija. Savukārt no tās atlasītajiem 30 oriģinālākā dizaina paraugiem uzvarētāju izvēlēsies sociālo tīklu lietotāji, kas, autorizējoties no saviem kontiem Twitter, Facebook vai Draugiem, no 9. līdz 16.jūnijam varēs balsot par sev interesantāko pastmarkas ideju http://jaunapastmarka.lv

Balsojumā uzvarējusī pastmarka tiks nodrukāta 500 000 eksemplāru tirāžā ar vienas pastmarkas nominālvērtību € 0,50, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Jaunā pastmarka tiks izdota 2016.gada 23.jūlijā. Paralēli iespējai redzēt pastmarku ar paša veidoto dizainu ceļojam uz tuvām un tālām valstīm konkursa uzvarētājs saņems arī īpašu balvu – personalizētu Ērenpreiss velosipēdu.

Jau piekto reizi organizētais pastmarku dizaina konkurss ir kļuvis par noturīgu Latvijas Pasta tradīciju, pastmarku tapšanas procesā ļaujot iesaistīties visplašākajai sabiedrībai. Ikdienā pastmarku veidošanas plānu nosaka speciāla Pastmarku emisijas komisija.

Iepriekšējā pastmarku dizaina konkursā, ko Latvijas Pasts 2014.gadā organizēja kopā ar TV3 par tēmu Latvijas Lepnums, tika iesniegtas 234 pastmarku skices, un par finālā izvirzītajām pastmarkām no sociālo tīklu Twitter, Facebook un Draugiem kontiem tika balsots 6385 reizes. Konkursā uzvarēja Solvitas Kukles pastmarka Dziedošie koki

Savukārt 2013.gada uzvarētāja bija Andas Pētersones veidotā pastmarka Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi, 2012.gadā – Jāņa Uzrauga pastmarka ar BMX riteņbraucēja attēlu, bet 2011.gadā – Evita Eidinta ar pastmarku Vieta, kur rodas stāsti.

Detalizēta informācija par jaunas pastmarkas dizaina konkursu, noteikumiem un žūriju atrodama te

Jaunas pastmarku dizaina konkursa video aplūko šeit.

Iepriekšējo gadu dizaina konkursos uzvarējušās pastmarkas te

 

Papildu informācijai:
Vineta Danielsone
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504
Mob.: +371 26722585
E-pasts: vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts