Latvijas Pasta jaunās Ziemassvētku pastmarkas – ar Alberta Kronenberga darbu motīviem

21.11.2017

Latvijas Pasta jaunās Ziemassvētku pastmarkas – ar Alberta Kronenberga darbu motīviem

Latvijas Pasts izdevis 2017.gada pēdējos filatēlijas jaunumus – tradicionālās Ziemassvētku pastmarkas. Šogad trīs jaunās pastmarkas veidotas ar pazīstamā latviešu mākslinieka un bērnu grāmatu ilustratora Alberta Kronenberga darbu motīviem, un atšķirībā no lielākās daļas pastmarku tās drukātas uz pašlīmējošas pamatnes. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2017.gada 24.novembrī Rīgas 50.pasta nodaļā, tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2 no plkst.8 līdz 19.

Lai gada nogalē pagūtu nosūtīt korespondenci ar Ziemassvētku tematikai veltītajām pastmarkām, tās tiek izdotas jau Pirmās Adventes priekšvakarā. Šogad, A.Kronenberga 130. jubilejas gadā, Latvijas Pasts godina mākslinieka piemiņu ar Ziemassvētku pastmarkām, kurās izmantoti A.Kronenberga darbi no dažādām autora ilustrētajām grāmatām. Arī pirmās dienas zīmogu un speciālo aploksni rotā A.Kronenberga zīmējums. 

Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka ar nominālvērtību € 0,50 paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tās tirāža ir viens miljons eksemplāru. Pastmarka ar nominālvērtību € 0,78 atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības (ES) teritorijā, un tā izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. Savukārt trešās pastmarkas nominālvērtība ir € 0,85, un ar to var nosūtīt vienkāršu A klases vēstuli ES teritorijā vai vienkāršu B klases vēstuli uz jebkuru pasaules valsti ārpus ES. Arī šīs pastmarkas tirāža sasniedz 200 000 eksemplāru. 

Speciālās aploksnes tirāža veido 1500 eksemplāru. 

A.Kronenbergs ilustrējis aptuveni 130 grāmatu, tajā skaitā arī paša sarakstītās. Pirmā pazīstamā mākslinieka bilžu grāmata bērniem Mazais ganiņš ar autora tekstu iznāca 1931.gadā. Kopš tā laika A.Koronenberga zīmējumu un dzejoļu tēli – Tuntuļu Jurītis, Pieci kaķi, Mazais ganiņš – bijuši kopā ar vairākām latviešu paaudzēm. 

Jaunos filatēlijas izdevumus iespējams aplūkot te.

Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994.gadā, un līdz šim tajā izdots vairāk nekā 60 pastmarku. Visas sērijas pastmarkas iespējams apskatīties šeit

Nākamais filatēllijas izdevums plānots jau nākamgad, 2018.gada janvārī. 

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts