Latvijas Pasts izdod īpašu aploksni latviešu komponista Eduarda Rozenštrauha piemiņai

09.08.2018

Latvijas Pasts izdod īpašu aploksni latviešu komponista Eduarda Rozenštrauha piemiņai

Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni un izveidojis speciālo zīmogu, godinot latviešu dziesmu autoru un mūziķi Eduardu Rozenštrauhu (1918–1992), kuram šogad apritētu 100 gadu. Aploksnes speciālā zīmogošana paredzēta 2018.gada 13.augustā Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. 

Īpašā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un uz tās redzams ne vien Eduarda Rozenštrauha portrets, bet arī tautā iemīļotu skaņdarbu – Vecās likteņdzirnas un Ai, māte Latgale – vārdi. Aploksnes un speciālā zīmoga autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

E.Rozenštrauhs dzimis 1918.gada 13.augustā Rīgā. Jau bērnībā kopā ar brāli un māsu apguvis dažādu mūzikas instrumentu spēli. 

Komponists E.Rozenštrauhs ir autors tādiem tautā iemīļotiem skaņdarbiem kā Zilais lakatiņš, Pa kuru laiku nosirmoja jūra, Tur, kur Gauja, Tiem, kas nepārnāca, Kādai meičai Cesvainē un citiem. Zilais lakatiņš ar dzejnieces Valdas Moras vārdiem bijis iekļauts aizliegto dziesmu sarakstā laikā, kad Latvijas teritorija atradās Padomju Sociālistiskās Republikas sastāvā. 

Jauno aploksni iespējams aplūkot te.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 7.septembrī.

 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts|