Latvijas Pasts izdod speciālo aploksni izcilās latviešu aktrises Antas Klints 125.jubilejā

27.09.2018

Latvijas Pasts izdod speciālo aploksni izcilās latviešu aktrises Antas Klints 125.jubilejā

Latvijas Pasts izdevis speciālo aploksni un zīmogu, godinot latviešu aktrisi Antu Klints (1893–1970), kurai šogad apritētu 125 gadi. Aploksnes speciālā zīmogošana paredzēta tieši aktrises dzimšanas dienā pirmdien, 2018.gada 1.oktobrī, Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. 

Aploksne Anta Klints – 125 izdota 1000 eksemplāru tirāžā – uz tās redzams aktrises portrets un Latvijas Nacionālā teātra ēka, uz kuras skatuves aktrise radījusi spilgtus tēlus. Aploksnes un speciālā zīmoga autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Izcilā latviešu aktrise Anta Klints, īstajā vārdā Anna Emīlija Jekste, dzimusi 1893.gada 1.oktobrī Liepājā, kur apmeklējusi nodarbības aktiermeistarībā un dziedāšanā. 

Aktrises karjeru A.Klints sākusi 1912.gadā Liepājas teātrī Liepas, no 1913. līdz 1915.gadam spēlējusi Liepājas Latviešu teātrī, bet no 1916.gada trīs gadus – Jaunajā Pēterpils Latviešu teātrī. No 1919. līdz 1970.gadam, ar pārtraukumu 1921.– 1924.gadā, kad spēlējusi Dailes teātrī, bijusi Latvijas Nacionālā teātra aktrise. Aktrise uz teātra skatuves atveidoja komiskas, satīriskas, dramatiskas un traģiskas lomas, radīja spilgtus tēlus arī filmās un plašu popularitāti iemantoja bērniem paredzētos radioraidījumos. 

Jauno aploksni Anta Klints – 125 iespējams aplūkot te.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 5.oktobrī.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 67608504 
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts|