Latvijas Pasts ar Ziemassvētku pastmarkām noslēdz 2018.gada filatēlijas jaunumu izdošanu

21.11.2018

Latvijas Pasts ar Ziemassvētku pastmarkām noslēdz 2018.gada filatēlijas jaunumu izdošanu

Latvijas Pasts izdod trīs jaunas pastmarkas sērijā Ziemassvētki, lai ikviens jau laikus varētu nosūtīt gada nogales sveicienus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta piektdien, 2018.gada 23.novembrī, Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, no plkst.8 līdz 19.

Latvijas Pasts izdevis tradicionālās gada nogales pasta vērtszīmes, kā katru gadu akcentējot Ziemassvētku un Jaunā gada tuvošanos. Ziemassvētku pastmarku sērijas dizaina autore šogad ir māksliniece Elita Viliama. Paralēli pastmarkām izdota arī svētkiem veltīta aploksne, uz kuras attēloti latviskie svētku rotājumi – puzuri.

Katrai no Ziemassvētku pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. 

Pastmarka ar nominālvērtību € 0,50 paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tās tirāža ir viens miljons eksemplāru. Pastmarka ar nominālvērtību € 0,78 atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības (ES) teritorijā, un tā izdota 150 000 eksemplāru tirāžā. Savukārt trešās pastmarkas nominālvērtība ir € 0,85, un ar to var nosūtīt vienkāršu A klases vēstuli ES teritorijā vai vienkāršu B klases vēstuli uz jebkuru pasaules valsti ārpus ES. Arī šīs pastmarkas tirāža sasniedz 150 000 eksemplāru. 

Savukārt Ziemassvētku aploksnes tirāža veido 1000 eksemplāru.

Jaunos filatēlijas izdevumus iespējams aplūkot te.

Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994.gadā, un līdz šim tajā izdots vairāk nekā 60 pastmarku. Ziemassvētku sērijas pastmarkas iespējams aplūkot šeit

Nākamais filatēlijas izdevums plānots jau nākamgad, 2019.gada janvārī. 

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvija