2019.gada pastmarkas: labi zināmas sērijas un oriģināli jaunumi vairāk nekā 6 miljonu eksemplāru tirāžā

02.01.2019

2019.gada pastmarkas: labi zināmas sērijas un oriģināli jaunumi vairāk nekā 6 miljonu eksemplāru tirāžā

2019.gadā Latvijas Pasts paredzējis izdot 20 pastmarku izdevumu – kopumā 25 pastmarkas un vienu pastmarku bloku ar kopējo tirāžu vairāk nekā seši miljoni eksemplāru. Jaunās pastmarkas būs iekļautas gan jau pazīstamās sērijās, gan arī veidotas kā īpaši oriģinālizdevumi. Divas 2019.gada pastmarkas taps sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv. Trīs pastmarku izdevumi plānoti pašlīmējošā formā, savukārt viena pastmarka – ar unikālu neregulāras formas dizainu, kāds pirmoreiz tika radīts 2018.gadā par godu Latvijas simtgadei.

Pirmās 2019.gada pastmarkas tiks izdotas 18.janvārī un būs tradicionālās Latvijas novadu un pilsētu ģerboņu sērijas standarta pastmarkas, uz kurām tiks attēloti Tukuma, Aizputes un Rucavas novada ģerboņi. Starp jau populārām sērijām, ko šogad papildinās jaunas pastmarkas, jāmin Izcilie latviešu mākslinieki – ar gleznotājam Johanam (Jānim) Valteram veltītu pastmarku, Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti, Latvijas bākas un Latvijas arhitektūra – par tēmu Ūdenstorņi.

2019.gadā tiks izdotas arī visas Eiropas vienotās sērijas pastmarkas – šogad ar ornitoloģijas motīviem – un pastmarku sērijas Latvijas autobūves vēsture turpinājums sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju. Pastmarkas tiks veltītas arī Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadei, rakstnieka, publicista un apgaismības ideju popularizētāja Garlība Merķeļa dzimšanas atceres 250.gadadienai un mākslinieka Rigarda Zariņa 150.jubilejai. 

Pirmoreiz Latvijas Pasts emitēs pastmarkas, sadarbojoties ar Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv – tās būs divas pastmarkas, no kurām viena tiks izdota, godinot Mātes dienas, bet otra – Tēva dienas tradīciju. 

Trīs 2019.gada filatēlijas izdevumi plānoti pašlīmējošā formātā – sērijas Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi jaunumi, Vasaras saulgriežu tematikas pastmarka Līgo vainags un Ziemassvētku sērijas pastmarkas. Turklāt Līgo vainags tiks veidota neregulāras formas dizainā, un tās būs otrā Latvijas Pasta izdotā neregulāras formas pastmarka – pirmo šāda veida pastmarku Latvijas kartes kontūrā Latvijas Pasts izdeva 2018.gadā par godu valsts simtgadei. 

2018.gadā Latvijas Pasts izdeva 26 pastmarkas un trīs pastmarku blokus, to kopējai tirāžai sasniedzot 6,6 miljonus eksemplāru. Visas 2018.gadā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot te. Par pastmarku izdošanas plānu lemj speciāla Pastmarku emisijas komisija.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts