Latvijas Pasts izdod Johanam Valteram veltītu pastmarku bloku sērijā Izcilie latviešu mākslinieki

05.02.2019

Latvijas Pasts izdod Johanam Valteram veltītu  pastmarku bloku sērijā Izcilie latviešu mākslinieki

Latvijas Pasts izdod ceturto pastmarku bloku sērijā Izcilie latviešu mākslinieki – jaunais izdevums veltīts gleznotājam Johanam (Jānim) Valteram (1869–1932). Tajā izmantoti mākslinieka darbu motīvi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekcijas. Divu pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2019.gada 8.februārī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1, no plkst.10 līdz 19. Turpat plkst.11 plānots arī pastmarku bloka prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta, mākslinieces Lilijas Dineres un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvju piedalīšanos. 

Atzīmējot J.Valtera 150.jubileju 2019.gada 3.februārī, Latvijas Pasts sērijā Izcilie latviešu mākslinieki izdod māksliniekam veltītu divu pastmarku bloku 20 000 eksemplāru tirāžā un īpašu aploksni 1000 eksemplāros. Katras pastmarkas nominālvērtība ir € 0,50, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Mākslinieces L.Dineres veidoto filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā izmantotas J.Valtera gleznu reprodukcijas Zemnieku meitene (1904), Birztala (1903–1904) un Jūrmala (1900) no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī mākslinieka fotoportrets no Rakstniecības un mūzikas muzeja (19.gs. 90.gadi).
 
Viens no izcilākajiem latviešu māksliniekiem J.Valters dzimis Jelgavā, kur arī sācis apgūt zīmēšanas pamatus. J.Valters studēja Sanktpēterburgas mākslas akadēmijā, kā arī aktīvi darbojās mākslinieku pulciņā Rūķis, bet 1892.gadā kļuva par tā vadītāju. Kopā ar Jani Rozentālu un Vilhelmu Purvīti 19. un 20.gadsimta mijā veicināja modernas nacionālās glezniecības uzplaukumu Latvijā – radīja pamatus Latvijas glezniecības skolai, kā arī šajā trijotnē izcēlās ar sevišķu muzikalitātes ietekmi vizuālajā izteiksmē. 1906.gadā gleznotājs aizbrauc no Latvijas un turpmāko dzīves daļu pavada Vācijā.

Pastmarku sērija Izcilie latviešu mākslinieki tiek izdota kopš 2016.gada – šajā laikā emitēti trīs dažādiem latviešu māksliniekiem veltīti pastmarku bloki: Janim Rozentālam (2016), Jānim Tīdemanim (2017) un Ansim Cīrulim (2018). Visus filatēlijas izdevumus šajā sērijā var apskatīt šeit

Pastmarku bloku un aploksni Johans Valters – 150 iespējams apskatīt te

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 15.februārī.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību. 

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 | Mob.: +371 26722585
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts