Latvijas Dabas muzeja unikālo eksponātu pastmarka šogad veltīta retai vabolei – spīdīgajam praulgrauzim

12.02.2019

Latvijas Dabas muzeja unikālo eksponātu pastmarka šogad veltīta retai vabolei – spīdīgajam praulgrauzim

Papildinot pastmarku sēriju Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti, Latvijas Pasts sadarbībā ar muzeju izdod jaunu pastmarku, uz kuras attēlota viena no Latvijā sastopamajām vabolēm, kas iekļauta Latvijas aizsargājamo sugu sarakstā, – spīdīgais praulgrauzis. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2019.gada 15.februārī Latvijas Dabas muzejā, Krišjāņa Barona ielā 4, Rīgā, no plkst.10 līdz 17. Turpat plkst.11 plānots arī pastmarkas prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta un Latvijas Dabas muzeja pārstāvju piedalīšanos.

Uz jaunākās Latvijas Dabas muzeja unikālo eksponātu sērijas pastmarkas attēlots viens no muzeja entomoloģiskā krājuma kukaiņu kolekcijas eksemplāriem – spīdīgais praulgrauzis. Pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, bet tās nominālvērtība ir € 1,57, kas atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāros. Filatēlijas jaunumu autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.   

Spīdīgais praulgrauzis (Gnorimus nobilis) ir vabole, kas dzīvo lielu un vecu koku dobumos, kur notiek arī kāpuru attīstība. Vabole bieži sastopama uz ziediem, jo pārtiek no ziedlapiņām un ziedu nektāra. Kā ļoti reta suga tā iekļauta Latvijas aizsargājamo sugu sarakstā. 

Šī ir piektā pastmarka sērijā Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti. Pirmā pastmarka izdota 2015.gadā un veltīta muzeja paleontoloģiskā krājuma eksponātam – bruņuzivij, 2016.gadā to papildināja pastmarka Aberatīvie putni, 2017.gadā tika izdota pastmarka ar muzeja botānisko materiālu kolekcijas eksponātu Suņu roze, savukārt uz 2018.gada pastmarkas attēlots Latvijā sastopamais vērtīgais iezis – ģipsis. Visas šajā sērijā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot te.

Pastmarku un aploksni Spīdīgais praulgrauzis iespējams aplūkot šeit

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 15.martā.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību. 

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts| facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts