Eiropas sērijas pastmarkas šogad rotā Latvijas nacionālais putns – baltā cielava

24.04.2019

Eiropas sērijas pastmarkas šogad rotā Latvijas nacionālais putns – baltā cielava
Eiropas valstu vienotā pastmarku sērija 2019.gadā veltīta katras dalībvalsts nacionālajiem putniem. Arī Latvijas Pasts šogad tajā iekļāvis divas jaunas pastmarkas, un uz abām pastmarkām attēlots Latvijas nacionālais putns – baltā cielava. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2019.gada 26.aprīlī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.8 līdz 20. 
 
Katram filatēlijas izdevumam ar baltās cielavas attēlu ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka ar nominālvērtību € 0,78 atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības (ES) teritorijā un ir izdota 46 000 eksemplāru tirāžā. Savukārt pastmarka ar nominālvērtību € 1,71 nodrošina ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanu ES teritorijā, un tās tirāža veido 30 000 eksemplāru.
 
Līdz ar pastmarkām izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Eiropas sērijas pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 
 
Par nacionālo putnu baltā cielava (Motacilla alba) atzīta 1965.gadā, kad Latvijas Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrība un citi ornitologi to izvēlējās kā valstī labi atpazīstamu putnu, kas visai bieži cildināts arī latviešu folklorā. 
 
Balto cielavu viegli atpazīt pēc melnbaltā krāsojuma un melnās cepurītes. Cielava atrodas nepārtrauktā kustībā un veikli skraida pa zemi, bet apstājoties šūpo savu garo un slaido asti augšup un lejup. Cielava ir gājputns, kas ziemas pavada siltajās zemēs, bet atgriežas aprīļa sākumā, kad nokusis sniegs. 
 
Pastmarku sērijas Eiropa iniciatore ir Eiropas Pasta savienība, un šīs sērijas pastmarkas ar visai Eiropai vienotu tēmu un logotipu tiek izdotas jau kopš 1994.gada. Iepriekšējos gados Eiropas sērijas pastmarku tēmas ir bijušas saistītas ar literatūru, dabas objektiem, ceļojumiem, pasta transportu, senajām rotaļlietām, dabai draudzīgu dzīvesveidu, pilīm un dzelzceļu. Visas sērijā Eiropa Latvijā izdotās pastmarkas apskatāmas te
 
Pastmarkas un aploksni Nacionālais putns – baltā cielava iespējams aplūkot šeit
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 10.maijā.
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību. 
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts