Atzīmējot Latvijas armijas 100.gadadienu, Latvijas Pasts izdod trīs pastmarkas

04.07.2019

Atzīmējot Latvijas armijas 100.gadadienu, Latvijas Pasts izdod trīs pastmarkas

Sagaidot Latvijas armijas simtgadi, Latvijas Pasts izdevis trīs jaunas pastmarkas, uz kurām redzama Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kaujas tehnika sauszemes, jūras un gaisa teritoriālās aizsardzības nodrošināšanai. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta Latvijas armijas dzimšanas dienā – 2019.gada 10.jūlijā – Ādažu pasta nodaļā, Gaujas ielā 11, no plkst.9 līdz 18.
 
Katras jaunās pastmarkas nominālvērtība ir € 0,50, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, savukārt katras atsevišķās pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarkām izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas jaunumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja. 

Uz pastmarkām attēlota Nacionālo bruņoto spēku izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīna CVR (T), štāba un apgādes kuģis Virsaitis, kā arī helikopters Mi-17.

Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 11.novembrī, jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no bermontiešu karaspēku. 

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku galvenais uzdevums ir valsts drošības interešu īstenošana, nodrošinot Latvijas Republikas suverenitāti un teritoriālo nedalāmību, reģionālo un globālo stabilitāti, rūpējoties par mieru un labklājību valstī, kā arī pildot citus neparedzētus uzdevumus ārkārtējās situācijās.  

Pastmarkas un aploksni Latvijas armijai – 100  iespējams aplūkot šeit

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 26.jūlijā.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3800 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts