Latvijas Pasts izdod pastmarku publicista un apgaismības ideju popularizētāja Garlība Merķeļa 250.jubilejā

29.10.2019

Latvijas Pasts izdod pastmarku publicista un apgaismības ideju popularizētāja Garlība Merķeļa 250.jubilejā

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, godinot vienu no spilgtākajiem apgaismības ideju pārstāvjiem Baltijā Garlību Helvigu Merķeli viņa 250.jubilejā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota tieši viņa dzimšanas dienā 2019.gada 1.novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā Merķeļa ielā 13, Rīgā, no plkst.9 līdz 19.

Jaunā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,42, kas atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. 

Pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā māksliniece izmantojusi Latvijas Universitātes Akadēmiskas bibliotēkas Misiņa bibliotēkas materiālus – Merķeļa pazīstamākajā darbā Latvieši, sevišķi vidzemnieki, filozofiskā gadu simteņa beigās (1796), Vidzemes senatne (1798–1799), Vanems Imanta (1802), Brīvie latvieši un igauņi (1820) un grāmatas Latvieši latviešu valodas tulkojumā (1905) izmantotās ilustrācijas. 

G.H.Merķelis (1769–1850) ir Baltijas vācu rakstnieks, publicists un viens no spilgtākajiem apgaismības ideju pārstāvjiem Baltijā. Merķeļa darbs būtiski veicināja dzimtbūšanas atcelšanu Latvijā, bet paustie uzskati ietekmēja latviešu sabiedriskās domas un literatūras attīstību 19. un 20.gs. 

Jauno pastmarku un aploksni Garlībs Merķelis – 250 iespējams aplūkot šeit

Nākamo filatēlijas izdevumu plānots izdot 8.novembrī. 


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3800 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts