Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona simtgadi, Latvijas Pasts izdod pastmarku

05.12.2019

Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona simtgadi, Latvijas Pasts izdod pastmarku

Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba bataljona simtgadi, Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku un aploksni. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2019.gada 10.decembrī Rīgas Motormuzejā, Sergeja Eizenšteina ielā 8, Rīgā no plkst.10 līdz 18.
   
Pastmarkas NBS Štāba bataljonam – 100 nominālvērtība ir € 0,50, kas paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tā izdota 100 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Filatēlijas izdevumos redzami NBS Štāba bataljona godasardzes karavīri un to formas tērpa sastāvdaļas – piedurknes uzšuve, kas veidota uz smilšu krāsas pamatnes izšūšanas tehnikā, kā arī zobens.

NBS Štāba bataljons ir vienība, kas pilda plaša spektra uzdevumus – galvenokārt tie saistīti ar NBS sakaru un informācijas sistēmu darbības uzturēšanu, godasardzes nodrošināšanu pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils, kā arī bruņoto spēku un Valsts protokola ceremoniju nodrošināšanu.

Vienība tika izveidota 1919.gadā kā Komandantūras rota, bet gadu gaitā tās struktūra un uzdevumi ir daudzkārt mainījušies, savukārt viens no miera laika pamatuzdevumiem – godasardzes nodrošināšana pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils – ir saglabājies. Zīmīgi, ka NBS Štāba bataljons ir vienīgā vienība, kas 1992.gadā tika atjaunota ar tās vēsturisko nosaukumu.

Pastmarku un aploksni NBS Štāba bataljonam – 100 iespējams aplūkot šeit

Nākamo filatēlijas izdevumu plānots izdot 2020.gada janvārī. 


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts
nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 3500 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts