Latvijas Pasts izdod Rīgas Valsts tehnikuma simtgadei veltītu pastmarku

07.01.2020

Latvijas Pasts izdod Rīgas Valsts tehnikuma simtgadei veltītu pastmarku
Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku par godu Rīgas Valsts tehnikuma  simtajai gadadienai. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2020.gada 10.janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.8 līdz 20.
   
Jaunā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,00, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.
 
Uz pastmarkas un aploksnes redzama Rīgas Valsts tehnikuma centrālā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 1c.
 
Rīgas Valsts tehnikums dibināts 1919.gada 29.decembrī, taču tā pirmsākumi meklējami pirms Pirmā pasaules kara, kad līdz ar zemkopības un rūpniecības attīstību radās aizvien lielāks pieprasījums pēc speciālistiem ar vidējo tehnisko izglītību. Šobrīd Rīgas Valsts tehnikumā ir deviņas nodaļas un četras struktūrvienības reģionos, kurās kopumā mācās vairāk nekā 2500 audzēkņu.
 
Jauno pastmarku un aploksni Rīgas Valsts tehnikumam – 100 iespējams aplūkot šeit.
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2020.gada 31.janvārī.
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 3500 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts