Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu pirmajai latviešu operai Baņuta

30.06.2020

Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu pirmajai latviešu operai Baņuta
Latvijas Pasts 2020.gada 3.jūlijā izdod jaunu pastmarku par godu komponista Alfrēda Kalniņa (1879–1951) sacerētajai operai Baņuta, kam šogad aprit 100 gadu, kopš tā pirmo reizi iestudēta Latvijas Nacionālajā operā. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.
 
Jaunā pastmarka izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,00, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere.
 
Pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā māksliniece izmantojusi scenogrāfa Jāņa Kugas operai Baņuta veidotā dekorācijas meta Valguša pils (1940) reprodukciju no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma, fotoattēlu no operas Baņuta pirmā cēliena (1920), kas glabājas Latvijas Nacionālās operas un baleta arhīvā, kā arī Latvijas Universitātes Akadēmiskas bibliotēkas Misiņa bibliotēkas materiālus.
 
Baņuta ir latviešu pirmā nacionālā opera, kuru vairāk nekā pirms 100 gadiem sacerējis komponists Alfrēds Kalniņš, pamatojoties uz arhitekta un literāta Artūra Krūmiņa (1879–1969) 1903.gadā radīto libretu. 2020.gada 28.maijā apritēja 100 gadu kopš operas pirmizrādes Latvijas Nacionālajā operā. Baņuta tiek uzskatīta par latviešu klasiskās mūzikas simbolu.
 
Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.
 
Jauno pastmarku un aploksni Opera Baņuta – 100 iespējams aplūkot šeit
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 10.jūlijā.
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 3400 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts