Latvijas Pasts Dailes teātra 100.jubilejā velta pastmarku tā dibinātājam un režisoram Eduardam Smiļģim

16.11.2020

Latvijas Pasts Dailes teātra 100.jubilejā velta pastmarku tā dibinātājam un režisoram Eduardam Smiļģim
Latvijas Pasts 2020.gada 19.novembrī izdod jaunu pastmarku un aploksni Dailes teātra 100.jubilejā, kas veltīta teātra dibinātājam un leģendārajam režisoram Eduardam Smiļģim (1886–1966). Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv
 
Dailes teātra 100.jubilejas pastmarka izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, savukārt īpašā aploksne – 1500 eksemplāros. Pastmarkas nominālvērtība ir € 1,00, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 
 
Pastmarkas vizuālajā noformējumā izmantots fotogrāfa Gunāra Bindes 1965.gadā uzņemtais režisora E.Smiļģa portrets, kas tapis pusgadu pirms viņa aiziešanas mūžībā. Savukārt uz aploksnes redzams Dailes teātris.
 
Pastmarkas izdošanas dienā, 2020.gada 19.novembrī, Dailes teātris svinēs savu 100.jubileju – teātra pastāvēšanas laikā tajā vienmēr strādājuši sava laika spilgtākie mākslinieki. Viena no izcilākajām Dailes teātra personībām ir tā dibinātājs E.Smiļģis, kas bija īpašs ar plašo vērienu un fantāziju bez robežām. Kopā ar saviem līdzgaitniekiem viņš izveidoja jaunu teātra modeli ar novatorisku skatuves plānojumu un dekorācijām, kā arī īpaši izkoptu aktieru runu un kustību. 
 
E.Smiļģis Dailes teātrī darbojās arī kā režisors un bija ilggadējs teātra mākslinieciskais vadītājs, kā arī pats spēlēja spēcīgas un izjustas lomas – viņš bija temperamentīgs, romantisks varoņlomu tēlotājs.
 
Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.
 
Pastmarku un aploksni Dailes teātris 100 – Eduards Smiļģis sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 14/43, Rīgas 50.pasta nodaļā t/c Origo, Stacijas laukumā 2, pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/
 
Dailes teātra 100.jubilejas pastmarku un aploksni iespējams aplūkot šeit
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 27.novembrī.
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un istarpniecību.
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts