Latvijas Pasts 2021.gadā plāno izdot 17 jaunus pastmarku izdevumus vairāk nekā trīs miljonu eksemplāru tirāžā

12.01.2021

Latvijas Pasts 2021.gadā plāno izdot 17 jaunus pastmarku izdevumus vairāk nekā trīs miljonu eksemplāru tirāžā
Latvijas Pasts 2021.gadā plāno izdot 17 pastmarku izdevumus – kopumā 22 pastmarkas un divus pastmarku blokus ar kopējo tirāžu vairāk nekā trīs miljoni eksemplāru. Jaunās pastmarkas būs iekļautas jau pazīstamās tematiskās sērijās, vienā jaunā pastmarku sērijā, kā arī veidojot īpašus oriģinālizdevumus. 
 
Starp jau populārām sērijām, ko 2021.gadā papildinās jaunas pastmarkas, jāmin Latvijas kuģniecības vēsture, Latvijas arhitektūra un Latvijas putni. Eiropas vienotās sērijas pastmarkas šogad tiks veltītas dabas aizsardzības tēmai, savukārt Latvijas bāku sēriju papildinās pastmarka ar vienīgo bāku, kas atrodas Latvijas teritoriālajos ūdeņos, – Irbes bāku.   
 
Latvijas Pasts plāno uzsākt arī jaunu pastmarku sēriju Latvijas muzeji, pirmo pastmarku veltot Porcelāna muzejam. 
 
Pastmarkas tiks izdotas arī par godu zīmīgiem notikumiem – Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 100.gadskārtai, Latvijas karoga un ģerboņa simtgadei un Latvijas Republikas Zemessardzes 30.gadadienai. 
 
2021.gadā jaunas pastmarkas plānots veltīt vairākām izcilām mūsu valsts personībām – rakstniekam un tulkotājam Ernestam Birzniekam-Upītim, dzejniekam Jānim Porukam un vienam no spilgtākajiem latviešu gleznotājiem Jānim Pauļukam. 
 
Pašlīmējošā formātā 2021.gadā plānoti divi filatēlijas izdevumi – pastmarkas Latvijas novadu un pilsētu ģerboņu un Ziemassvētku sērijā.
 
Pirmās 2021.gada pastmarkas tika izdotas jau 8.janvārī, un tās bija tradicionālās Latvijas novadu un pilsētu ģerboņu sērijas standarta pastmarkas, uz kurām attēloti Ropažu, Grobiņas un Engures novada ģerboņi.
 
Latvijas Pasts 2020.gadā izdeva 25 pastmarkas un divus pastmarku blokus, to kopējai tirāžai sasniedzot vairāk nekā 2 miljonus eksemplāru. 2020.gadā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit
 
Pastmarka ir pasta apmaksas zīme, kas tiek izmantota sūtījumu pārsūtīšanas apmaksai, bet vienlaikus tā var būt vērtīgs kolekcionēšanas priekšmets. Latvijas pastmarku izdošanas plānu nosaka īpaši izveidota Pastmarku emisijas komisija.
 
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts