Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu Latvijā notiekošajam Pasaules hokeja čempionātam

18.05.2021

Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu Latvijā notiekošajam Pasaules hokeja čempionātam
Sākoties Pasaules hokeja čempionātam Latvijas galvaspilsētā Rīgā, Latvijas Pasts 2021.gada 21.maijā par godu šim nozīmīgajam sporta notikumam plāno izdot īpašu pastmarku un aploksni. Uz pastmarkas attēlots čempionāta oficiālais talismans – ezis Spiky. Jauno pastmarku un aploksni sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi filatelija@pasts.lv.   
 
Hokeja čempionāta pastmarka izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,71, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 101 līdz 500 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un uz tiem redzams šāgada čempionāta oficiālais talismans – ezis Spiky – un čempionāta oficiālais logo. 
 
2021.gada Pasaules hokeja čempionāts (2021 IIHF Ice Hockey World Championship) ir 85.čempionāts, kas no 21.maija līdz 6.jūnijam šogad norisināsies Latvijas galvaspilsētā Rīgā – čempionāta vēsturē Latvijā tas notiek jau otro reizi. Hokeja čempionātā piedalīsies 16 valstu komandas, turnīrā plānojot aizvadīt 64 spēles, kas risināsies Arēnā Rīga un tai blakus esošajā Olimpiskajā Sporta centrā. Plānots, ka Latvijas hokeja izlase aizvadīs septiņas spēles.    
 
Latvijas Pasts ir sportisks uzņēmums, kura darbinieki aktīvi seko un atbalsta ar Latvijas vārdu saistītas sportiskās aktivitātes, vienlaikus iemūžinot tās arī Latvijas valsts vērtszīmēs – pastmarkās. Sportam veltītas pastmarkas regulāri iekļaujam mūsu pastmarku izdevumos, un šāgada Pasaules hokeja čempionāta pastmarka ir vēl viens Latvijas Pasta ieguldījums Latvijas vārda un mūsu sportistu panākumu starptautiskai popularizācijai. Ceram, ka jaunā pastmarka ar čempionāta simboliku būs vērtīgs ieguvums gan pašiem sportistiem, gan filatēlijas kolekcionāriem, gan līdzjutējiem un jebkuram citam interesentam,” uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.
 
Jauno pastmarku un aploksni Pasaules čempionāts hokejā iespējams apskatīt te.
 
Covid-19 infekcijas izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv
 
Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 14/43, Rīgas 50.pasta nodaļā t/c Origo, Stacijas laukumā 2, pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 28.maijā. 
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts