Latvijas Pasts 2022.gadā plāno izdot 22 jaunus pastmarku izdevumus aptuveni trīs miljonu eksemplāru tirāžā

04.01.2022

Latvijas Pasts 2022.gadā plāno izdot 22 jaunus pastmarku izdevumus aptuveni trīs miljonu eksemplāru tirāžā
Latvijas Pasts 2022.gadā plāno izdot 22 pastmarku izdevumus – kopumā 27 pastmarkas un divus pastmarku blokus ar kopējo tirāžu aptuveni trīs miljoni eksemplāru. Jaunās pastmarkas būs iekļautas jau pazīstamās tematiskās sērijās, divās jaunās sērijās, kā arī veidojot īpašus oriģinālizdevumus. Pirmās pastmarkas Latvijas Pasts plāno izdot 2022.gada 14.janvārī.
 
Starp jau populārām sērijām, ko 2022.gadā papildinās jaunas pastmarkas, jāmin Latvijas kuģniecības vēsture, Latvijas arhitektūra un Latvijas putni. Eiropas vienotās sērijas pastmarkas šogad tiks veltītas stāstu un mītu tēmai, savukārt otrais pastmarku izdevums tiks izdots pērn uzsāktajās sērijās Latvijas muzeji un Pasaules pasakas
 
Latvijas Pasts šogad plāno emitēt pastmarkas arī divās jaunās sērijās – Mājdzīvnieki un Latvijas muižas.
 
Pastmarkas tiks izdotas par godu zīmīgiem notikumiem – Latvijas Republikas Satversmes 100.gadadienā, Latvijas Republikas Saeimas 100.jubilejā un Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu diplomātisko attiecību simtgadē. Īpašs kopizdevums plānots ar Vatikānu,  izdodot pastmarku par godu starp Latviju un Svēto Krēslu noslēgtajam konkordātam – līgumam starp Romas pāvestu un valsti par katoļu baznīcas stāvokli līgumslēdzējas valsts teritorijā –, kas tika parakstīts pirms 100 gadiem.
 
Īpašas pastmarkas tiks izdotas arī Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgades jubilejās.
 
2022.gadā jaunas pastmarkas plānots veltīt vairākām izcilām mūsu valsts personībām – gleznotājam Vilhelmam Purvītim, rakstniecei Zentai Mauriņai, māksliniecei un rakstniecei Hildai Vīkai, kā arī fizikālķīmiķim un zinātņu vēsturniekam Jānim Stradiņam. 
 
Pastmarka tiks veltīta arī atjaunotajam Okupācijas muzejam, un jau tradicionāli taps filatēlijas izdevums sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu, atgādinot par retiem un aizsargājamiem augiem. 
 
Pašlīmējošā formātā 2022.gadā plānoti divi filatēlijas izdevumi – sērijā Mājdzīvnieki un Ziemassvētki.
 
Pirmās četras pastmarkas Latvijas Pasts plāno izdot 14.janvārī, un tās būs jaunās Mājdzīvnieku sērijas pastmarkas.
 
Latvijas Pasts 2021.gadā izdeva 27 pastmarkas un divus pastmarku blokus, to kopējai tirāžai sasniedzot vairāk nekā trīs miljonus eksemplāru. 2021.gadā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit
 
Pastmarka ir pasta apmaksas zīme, kas tiek izmantota sūtījumu pārsūtīšanas apmaksai, bet vienlaikus var būt vērtīgs kolekcionēšanas priekšmets. Latvijas pastmarku izdošanas plānu nosaka īpaši izveidota Pastmarku emisijas komisija.
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.danielsone@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts