Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Pasaules pasaku sērijā – par Alises piedzīvojumiem Brīnumzemē

27.04.2022

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Pasaules pasaku sērijā – par Alises piedzīvojumiem Brīnumzemē

Latvijas Pasts izdevis jau otro pastmarku sērijā Pasaules pasakas, un jaunā izdevuma tēma ir saistīta ar pazīstamo angļu rakstnieka Lūisa Kerola (Lewis Carroll) pasaku Alises piedzīvojumi Brīnumzemē. Jauno pastmarku no 2022.gada 29.aprīļa sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022.gada 29.aprīlī pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir pazīstamā latviešu māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore Anita Paegle.

Uz jaunās pasta vērtszīmes māksliniece attēlojusi ainu no pasakas Alises piedzīvojumi Brīnumzemē, un tajā redzami pasakas tēli Alise, Trakais Cepurnieks un Zaķis. 

Rakstnieka L.Kerola (1832–1898) sarakstītā pasaka Alises piedzīvojumi Brīnumzemē ir par meiteni, vārdā Alise, kura, ieraugot runājošu baltu trusi, nedomādama metas tam pakaļ alā un nonāk Brīnumzemē. Šajā fantāzijas pasaulē viņa sastop dažādas jocīgas būtnes un piedzīvo daudz neparasta – pasakā ir smieklīgi varoņi, jautras situācijas un aizraujoši dialogi. Tā ir lieliska lasāmviela ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Jauno pastmarku un aploksni Alises piedzīvojumi Brīnumzemē iespējams apskatīt te.

Pastmarku sērijas Pasaules pastakas izdošanu Latvijas Pasts sāka 2021.gadā – tā veidota, lai veicinātu Latvijas un pasaules pasaku grāmatu lasīšanu, kā arī stiprinātu šo daiļdarbu nozīmi bērnu un pieaugušo ikdienā. Pirmais šīs sērijas izdevums bija par Rundāles pilij veltīto bilžu grāmatu Rožu spoks, to iespējams aplūkot šeit

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 6.maijā.

 


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts