Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu Latvijas Republikas pamatlikuma – Satversmes – simtgadei

03.05.2022

Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu Latvijas Republikas pamatlikuma – Satversmes – simtgadei

Atzīmējot Latvijas Republikas pamatlikuma – Satversmes – simtgadi, Latvijas Pasts 2022.gada 6.maijā izdod jaunu pastmarku un aploksni, kas simboliski attēlo Satversmes stipro un stabilo vērtību ikviena valsts iedzīvotāja dzīvē. Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022.gada 6.maijā Satversmes tiesas ēkā Jura Alunāna ielā 1, Rīgā, no plkst.10 līdz 15.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir Arta Ozola-Jaunarāja. 

Uz jaunās pasta vērtszīmes māksliniece simboliski atainojusi Satversmes stipro un stabilo vērtību ikviena valsts iedzīvotāja ikdienas dzīvē. Savukārt aploksnes vizuālajā noformējumā izmantots mākslinieces Ditas Pences veidotais Satversmes simtgades logo, kas aicina atvērt Satversmi un izzināt konstitūcijas regulējumu, tajā ietvertās vērtības un nozīmi mūsdienās, kā arī izstrādāšanas vēsturi. Aploksnes fonā redzams arī kvadrātkods, ar kura palīdzību var apskatīt Satversmes simtgadei veltītu mājaslapu www.satversme100.lv/. Mājaslapā pieejama informācija par Satversmi un tās simtgadei veltītajiem notikumiem.

Satversmi 1922.gada 15.februārī pieņēma Satversmes sapulce, un tā stājās spēkā 1922.gada 7.novembrī. Satversme ir viena no vecākajām spēkā esošajām konstitūcijām Eiropā, un tā ir ne vien sava laika konstitucionālās domas paraugs, bet arī modernas demokrātiskas tiesiskas valsts pamats, kas efektīvi piemērojams mainīgos dzīves apstākļos. Tādējādi Satversme ir unikāls piemērs konstitucionālo tiesību jomā, ar kuru Latvijas valsts var lepoties Eiropas un pasaules kontekstā.

Jauno pastmarku un aploksni Latvijas Republikas Satversmei 100 iespējams apskatīt šeit.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 12.maijā.

 

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts