Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Latvijas Olimpiskās komitejas 100.jubilejā

10.05.2022

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Latvijas Olimpiskās komitejas 100.jubilejā

Latvijas Pasts 2022.gada 12.maijā izdod jaunu pastmarku un aploksni Latvijas Olimpiskās komitejas 100.jubilejā. Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022.gada 12.maijā Latvijas Sporta muzejā Alksnāja ielā 9, Rīgā, no plkst.9 līdz 15.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Filatēlijas izdevumu vizuālais noformējums veidots svinīgās noskaņās – uz pastmarkas un aploksnes mākslinieciski attēloti nozīmīgākie sporta veidi, kurus Olimpiskajās spēlēs pārstāv Latvija, kā arī uz tām redzams komitejas oficiālais logo. 

Šogad aprit simt gadu, kopš dibināta Latvijas Olimpiskā komiteja, kura ir atpazīstamākā sporta organizācijā Latvijā un kuras galvenais uzdevums ir pārraudzīt Latvijas sportistu pārstāvniecību Olimpiskajās spēlēs – gan sportistu gatavošanos, gan Latvijas komandas deleģēšanu. Komitejas sastāvā ir 39 olimpisko sporta veidu federāciju pārstāvji un ievēlēti individuālie locekļi. Tās galvenā pārvaldes institūcija ir Ģenerālā asambleja.

Jauno pastmarku un aploksni Latvijas Olimpiskajai komitejai 100 iespējams apskatīt šeit.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 18.maijā.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts