Latvijas Pasts izdod pastmarku Latvijas Universitātes Botāniskā dārza 100.jubilejā

30.05.2022

Latvijas Pasts izdod pastmarku Latvijas Universitātes Botāniskā dārza 100.jubilejā

Latvijas Pasts 2022.gada 2.jūnijā izdod jaunu pastmarku un aploksni par godu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza 100.jubilejai. Jaunās pastmarkas un aploksnes dizainu veidojis mākslinieks Aleksejs Naumovs. Filatēlijas izdevumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022.gada 2.jūnijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Kandavas ielā 2, Rīgā, no plkst.10 līdz 16.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. 

Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks A.Naumovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un bijušais rektors.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs dibināts 1922.gada pavasarī un atrodas Rīgā, Kandavas ielā 2. Dārza 15 hektāros var iepazīt Latvijas un pasaules augus – vairāk nekā 6000 dažādības, tajā skaitā Latvijā un pasaulē retas sugas. Dzīvo augu kolekcijas izmanto ne tikai zinātniskiem un izglītojošiem nolūkiem, bet tās var apskatīt jebkurš interesents.

Jauno pastmarku un aploksni Latvijas Universitātes Botāniskajam dārzam – 100 iespējams apskatīt šeit.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 17.jūnijā.

 


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts | instagram.com/latvijas_pasts