Ar Matīsa ielas ūdenstorņa pastmarku Latvijas Pasts noslēdz šai arhitektūras tēmai veltīto filatēlijas sēriju

09.08.2022

Ar Matīsa ielas ūdenstorņa pastmarku Latvijas Pasts noslēdz šai arhitektūras tēmai veltīto filatēlijas sēriju

2022.gada 12.augustā Latvijas Pasts plāno izdot ceturto un noslēdzošo ūdenstorņu tēmai veltīto pastmarku sērijā Latvijas arhitektūra – uz tās attēlots otrs t.s. dvīņu ūdenstornis, kas atrodas Rīgā, Matīsa ielā, un ir viens no senākajiem ūdenstorņiem pilsētā. Jaunās pastmarkas dizainu miniatūras gleznas formā veidojis mākslinieks Aleksejs Naumovs. Ūdenstorņa pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 12.augustā pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.9 līdz 18. 

Uz noslēdzošās ūdenstorņu tēmai veltītās pastmarkas redzams otrs no t.s. dvīņu ūdenstorņiem, kas atrodas Rīgā, Matīsa ielā. Pastmarka izdota 25 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 1,20 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Jauno filatēlijas izdevumu dizainu veidojis mākslinieks A.Naumovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un bijušais rektors.

Rīgā, Matīsa ielā, atrodas divi paši vecākie Rīgas ūdenstorņi – t.s. dvīņu ūdenstorņi, kas ir vieni no interesantākajiem Rīgas komunālās saimniecības elementiem. Viens no Matīsa ielas ūdenstorņiem redzams uz pirmās ūdenstorņu tēmai veltītās pastmarkas, kuru Latvijas Pasts izdeva 2019.gadā, savukārt uz noslēdzošās šīs filatēlijas sērijas pastmarkas attēlots otrs Matīsa ielas ūdenstornis. Abi ūdenstorņi ir vieni no pirmajām Rīgā būvētajām šāda veida ūdensapgādes sistēmām, celti no 1896. līdz 1897.gadam, pēc arhitektu Oto Intces un Rūdolfa Friša projekta. Savas funkcijas ūdenstorņi pildīja līdz 1905.gadam, bet pašlaik to rezervuāri ir tukši. Dvīņu ūdenstorņi ir noteikti par valsts nozīmes arhitektūras pieminekļiem.

Jauno pastmarku un aploksni Ūdenstornis Rīgā, Matīsa ielā iespējams apskatīt te.

Pastmarku sērija Latvijas arhitektūra tiek izdota kopš 2010.gada, izceļot būtiskas vēsturiskās celtnes vai modernas jaunbūves. Iepriekšējos gados izdotas pastmarkas, uz kurām attēlots Dailes teātris, Cēsu koncertzāle, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņakalnā, kā arī citi Latvijas arhitektūras objekti. Visas Latvijas arhitektūras sērijas pastmarkas iespējams aplūkot šeit

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 26.augustā.

 


Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin