Latvijas Pasts jau laikus izdod Ziemassvētku sērijas pastmarkas – uz tām arī kvadrātkods ar noderīgu informāciju

08.11.2022

Latvijas Pasts jau laikus izdod Ziemassvētku sērijas  pastmarkas – uz tām arī kvadrātkods ar noderīgu informāciju
Latvijas Pasts 2022.gada 11.novembrī izdod trīs jaunas pastmarkas tradicionālajā sērijā Ziemassvētki, lai ikviens iedzīvotājs jau laikus varētu nosūtīt gada nogales svētku sveicienus. Pastmarku dizainā izmantotas mākslinieces Evijas Ķivules veidotās miniatūra formāta meža gariņu skulptūras. Šāgada Ziemassvētku pastmarkas ir īpašas ar tajās iestrādāto kvadrātkodu, kas ļauj tiešsaistē iegūt noderīgu informāciju, piemēram, par pastmarku tarifu grupām un valstīm, uz kurām tās iespējams izmantot sūtījumu noformēšanai. Jaunās pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta 11.novembrī pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.9 līdz 18. 
 
Latvijas Pasts izdevis šāgada noslēdzošās pastmarkas tradicionālajā sērijā Ziemassvētki, akcentējot svētku tuvošanos un sveicienu savlaicīgu nosūtīšanu. Pasta vērtszīmes izdotas uz pašlīmējošas pamatnes, un līdz ar tām radīta arī īpaša svētku aploksne 800 eksemplāros.
 
Ziemassvētku sērijas jauno izdevumu autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, kas vizuālajā noformējumā izmantojis mākslinieces E.Ķivules speciāli Ziemassvētku pastmarkām veidotās miniatūra formāta meža gariņu skulptūras.
 
Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka ar nominālvērtību 1,20 eiro ir paredzēta vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 300 000 eksemplāru. Pastmarka ar nominālvērtību 1,50 eiro atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas 5.grupā, bet šīs pastmarkas tirāža ir 50 000 eksemplāru. Savukārt pastmarka ar nominālvērtību 1,98 eiro izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas 14.grupā
 
Šāgada Ziemassvētku sērijas pastmarkas ir īpašas ar to, ka katrā no tām ir iestrādāts kvadrātkods, ar kura palīdzību tiešsaistē var apskatīt noderīgu informāciju Latvijas Pasta e-veikalā – noskaidrot, kādām tarifu grupām piemērota konkrētā pastmarka, uz kurām tās iespējams izmantot sūtījumu noformēšanā un kā ērtāk pastmarkas iespējams iegādāties. 
 
Jaunās Ziemassvētku sērijas pastmarkas un aploksni iespējams aplūkot šeit.
 
Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994.gadā, un līdz šim izdots ap 80 Ziemassvētku pastmarku vairāk nekā simts miljonu eksemplāru tirāžā. Līdz šim izdotās pastmarkas Ziemassvētku sērijā apskatāmas te.
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots nākamgad – 2023.gada janvārī.
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 
 
Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin