Latvijas Pasts 2023.gadā plāno izdot 20 jaunu pastmarku izdevumu ap trīs miljonu eksemplāru tirāžā

03.01.2023

Latvijas Pasts 2023.gadā plāno izdot 20 jaunu pastmarku izdevumu ap trīs miljonu eksemplāru tirāžā
Latvijas Pasts 2023.gadā plāno izdot 20 jaunu pastmarku izdevumu – kopumā 25 pastmarkas un trīs pastmarku blokus ar kopējo tirāžu aptuveni trīs miljoni eksemplāru. Kā ierasts, jaunās pastmarkas būs iekļautas jau pazīstamās tematiskās sērijās, kā arī veidojot īpašus oriģinālizdevumus. Pirmās sešas pastmarkas Latvijas Pasts plāno izdot 2023.gada 13.janvārī sērijās Mājdzīvnieki un Ziedi.
 
Starp jau populārām sērijām, ko 2023.gadā papildinās jaunas pastmarkas, ir, piemēram, Latvijas kuģniecības vēsture, Latvijas muzeji un Latvijas putni. Arī Eiropas vienotajā sērijā šogad gaidāms papildinājums – tajā izdodamās pastmarkas tiks veltītas tēmai Miers – augstākā cilvēcības vērtība (Peace – the highest value of humanity). Jauni pastmarku izdevumi plānoti sērijās Latvijas muižas un Pasaules pasakas
 
Pastmarkas tiks izdotas par godu zīmīgu notikumu un izcilu personību atcerei – Dziesmu un deju svētku 150 gadu jubilejas svētkos, latviešu valodnieka Jāņa Endzelīna 150.jubilejā, aktiera, režisora un dramaturga Ādolfa Alunāna 175.jubilejā un Valmieras drāmas teātra 100.gadadienā. 
 
Jaunas pastmarkas tiks veltītas arī citām leģendārām un ievērojamām mūsu valsts kultūras personībām – gleznotājam Kārlim Padegam un dramaturgam Pēterim Pētersonam.
 
Īpašas pastmarkas tiks izdotas par godu Latvijas Basketbola savienības simtgadei un pasaules hokeja čempionātam Latvijā.
 
Jau tradicionāli taps filatēlijas izdevums sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu, atgādinot par aizsargājamām zivīm, īpašu izdevumu veltot izmirstošai zivs sugai repsim jeb seļavai (Coregonus albula). 
 
Divus filatēlijas izdevumus šogad plānots izdot pašlīmējošā formātā – sērijā Mājdzīvnieki un Ziemassvētki.
 
Pirmās sešas pastmarkas Latvijas Pasts plāno izdot jau 2023.gada 13.janvārī, un tās papildinās pastmarku sērijas Mājdzīvnieki un Ziedi
 
Latvijas Pasts 2022.gadā izdeva 25 pastmarku izdevumus, to kopējai tirāžai sasniedzot vairāk nekā trīs miljonus eksemplāru. 2022.gadā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit
 
Pastmarka ir pasta apmaksas zīme, kas tiek izmantota sūtījumu pārsūtīšanas apmaksai, bet vienlaikus var būt vērtīgs kolekcionēšanas priekšmets. Latvijas pastmarku izdošanas plānu nosaka īpaši izveidota Pastmarku emisijas komisija.
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, pakomātu, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 
 
 
Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin