Latvijas Pasts 2023.gadu sāk ar sešām pastmarkām filatēlijas sērijās Mājdzīvnieki un Ziedi

11.01.2023

Latvijas Pasts 2023.gadu sāk ar sešām pastmarkām filatēlijas sērijās Mājdzīvnieki un Ziedi
2023.gadu Latvijas Pasts sāk ar sešām pastmarkām, papildinot filatēlijas sērijas Mājdzīvnieki un Ziedi, katrā no tām izdodot trīs jaunas pastmarkas. Filatēlijas jaunumi tiks izdoti 13.janvārī. Katrai pastmarkai ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Jaunās pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta 13.janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.
 
Latvijas Pasts 2023.gada 13.janvārī papildina pastmarku sērijas Mājdzīvnieki un Ziedi, katrā no tām izdodot trīs jaunas pastmarkas ar dažādām nominālvērtībām un tirāžu. 
 
Filatēlijas sērija Mājdzīvnieki tiek papildināta ar trim jaunām pastmarkām ar truša, tītara un zirga attēlu. Līdz ar tām izdota arī īpaša aploksne 800 eksemplāros. Šīm pastmarkām ir pašlīmējoša pamatne, tādējādi tās ir īpaši ērtas lietošanā.
 
Pastmarka Zirgs emitēta 500 000 eksemplāros, un tās nominālvērtība ir 1,65 eiro, kas paredzēta sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Pastmarka Trusis izdota 250 000 eksemplāru tirāžā ar nominālvērtību 0,45 eiro, savukārt pastmarkas Tītars tirāža sasniedz 250 000 eksemplāru, bet nominālvērtība – 0,65 eiro. Pastmarkas Trusis un Tītars paredzētas kombinēšanai ar citas nominālvērtības pastmarkām.
 
Arī filatēlijas sērija Ziedi tiek papildināta ar trim jaunām pastmarkām, un uz tām attēlota tulpe, roze un peonija – katras pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru.  Līdz ar jaunajām pastmarkām 800 eksemplāru tirāžā izdota arī pirmās dienas aploksne.  
 
Pastmarkas Tulpe nominālvērtība ir 0,02 eiro, pastmarka Roze izdota ar 0,05 eiro nominālvērtību, bet Peonija – 0,15 eiro. Visas trīs Ziedu sērijas jaunās pastmarkas ir paredzētas kombinēšanai ar citas nominālvērtības pastmarkām.
 
Visu filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.
 
Jaunās Mājdzīvnieku pastmarkas un aploksni iespējams aplūkot šeit, savukārt Ziedu sērijas filatēlijas jaunumus var aplūkot te
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2023.gada 27.janvārī. 
 
 
 
Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, pakomātu, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.
 
 
 
Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 
 
Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
TwitterFacebookInstagramLinkedin