Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku vēsturisko kuģu sērijā: uz tās 1878.gadā Ainažos būvēta brigantīna

24.01.2023

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku vēsturisko kuģu sērijā: uz tās 1878.gadā Ainažos būvēta brigantīna

Latvijas Pasts 2023.gada 27.janvārī izdod jaunu pastmarku sērijā XlX gadsimta vēsturiskie kuģi: uz tās attēlots 1878.gadā Ainažos būvēts divu mastu burukuģis – brigantīna Anna Wictoria. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 27.janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,71 eiro, un tā paredzēta 1.grupas valstu  sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Elita Viliama.

Uz jaunākās vēsturisko kuģu sērijas pastmarkas attēlots 1878.gadā Ainažos būvēts divmastu burukuģis – brigantīna Anna Wictoria, kuru būvējis būvmeistars Mihkels Marginss (1845–1914). Šis burukuģis ir izcils paraugs vienai no retajām Latvijā būvētajām klasiskajām brigantīnām kā burinieks ar teicamu jūrasspēju, ilgu kalpošanu, stipru konstrukciju un harmoniskām proporcijām, kā arī ar vizuālo skaistumu. Brigantīna Anna Wictoria ir apmeklējusi daudzas Eiropas ostas un ieguvusi lielu kapitālu īpašniekiem un valstij – tā kalpojusi 20 gadu līdz savai bojāejai 1898.gadā Anglijas austrumu piekrastē.

Jauno pastmarku un aploksni Divu mastu burukuģis – brigantīna Anna Wictoria iespējams aplūkot šeit.

Pastmarku sērijas XlX gadsimta vēsturiskie kuģi izdošanu Latvijas Pasts sāka 2016.gadā, godinot latviešu jūrniecības un kuģubūves straujās attīstības periodu 19.gadsimtā. Šajā laikā emitētas piecas pastmarkas, uz kurām attēlots 1891.gadā Ainažos būvētais burinieks Andreas Weide, 1891.gadā Ventspilī tapušais četrmastu gafelšoneris Abraham, 1925.gadā Engures novadā darinātais četrmastu buru motorkuģis Eurasia, 1895.gadā Ainažos tapusī trīsmastu barkentīna Mercator un 1902.gadā Plieņciemā būvētais trīsmastu burukuģis – gafelšoneris Eufrosine. Visas šīs sērijas pastmarkas iespējams aplūkot te
 
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 22.februārī.

 

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, pakomātu, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 


Sīkākai informācijai:
Vineta Kļaviņa | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
E-pasts: pr@pasts.lv, vineta.klavina@pasts.lv 

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
TwitterFacebookInstagramLinkedin