Latvijas Pasts 25.augustā rīko pastkaršu sūtīšanas entuziastu tikšanos – veltītu kaligrāfijas tematikai

09.08.2023

Latvijas Pasts 25.augustā rīko pastkaršu sūtīšanas entuziastu tikšanos – veltītu kaligrāfijas tematikai

Turpinot iedibinātās tradīcijas, Latvijas Pasts šogad interesentus aicina uz jau 17. Latvijas pastkaršu sūtītāju un starptautiskās Postcrossing kustības dalībnieku tikšanos. Pasākuma ietvaros tiks prezentēta īpaša pastmarka un pastkarte, kā arī dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar kaligrāfijas mākslinieci Kaivu Narbuti, kura dalīsies pieredzē, kā klasisko rakstīšanas mākslu padarīt mūsdienīgāku un kā kaligrāfiju izmantot arī pastkaršu rakstīšanā. Pasākums notiks 2023.gada 25.augustā plkst.15 Latvijas Pasta galvenajā ēkā Ziemeļu ielā 10, lidostā Rīga, Mārupes novadā.

Popularizējot pastkaršu sūtīšanu un iepazīstinot ar globālo kustību Postcrossing, Latvijas Pasts aicina piedalīties ikvienu, kurš labprāt sūta un saņem ar roku rakstītas pastkartes. Šī tikšanās reize būs īpaša ar to, ka dalībnieki ne tikai saņems šim pasākumam speciāli gatavotu pastkarti un pastmarku, bet arī radošā gaisotnē varēs izmēģināt roku kaligrāfijas tehnikā un ieklausīties kaligrāfes Kaivas Narbutes stāstījumā par kaligrāfijas praksi, tehnikām un māksliniecisko redzējumu.

Šī gada Postcrossing pastkartes un pastmarkas speciālizdevumā ietverta Latvijas dabas velšu tematika ar kaligrāfijas stilistikā veltītu sveicienu pastkaršu sūtīšanas entuziastiem visā pasaulē. Pastkarte simboliski ataino Latvijas mežus un to bagātīgās veltes ar kurām varam lepoties, kā arī latviešu aizrautīgo sēņošanas tradīciju. Īpašās pastkartes un pastmarkas izdotas tieši šim notikumam un tās ierobežotā skaitā būs iespējams saņemt pasākuma ietvaros.

Dalība starptautiskajā kustībā Postcrossing var padarīt interesantāku ikdienu, jo, izmantojot internetu, ikviens projekta dalībnieks var saņemt un nosūtīt taustāmas pastkartes no un uz dažādām pasaules vietām. Reģistrējoties interneta vietnē www.postcrossing.com un saņemot nezināma adresāta pasta adresi, jaunais lietotājs nosūta pirmo pastkarti. To izdarot, sūtītājs var būt pārliecināts, ka arī pretī saņems vismaz vienu pastkarti no postkrosera, kurš, iespējams, dzīvo pavisam citā pasaules malā. Pēc pastkartes saņemšanas tā jāreģistrē mājas lapā www.postcrossing.com un jālūkojas pēc nākamā pastkaršu drauga.

Starptautiskajā Postcrossing kustībā piedalās vairāk nekā 803 800 cilvēku no vairāk nekā 200 pasaules valstīm. Arī Latvijas iedzīvotāji ir aktīvi postkroseri – viņu skaits šobrīd pārsniedz 3000 dalībnieku, kas nosūtījuši ap 377 000 pastkaršu.

Pastkaršu sūtītāju entuziasti un globālās Postcrossing kustības dalībnieki Latvijas Pastā tiek pulcēti kopš 2011.gada. Arī Latvijas Pasts kopš 2010.gada ir Postcrossing kustības dalībnieks – daļu no mūsu saņemtajām pastkartēm iespējams aplūkot šeit.

Pastkaršu sūtītāju entuziasti par dalību pasākumā aicināti atsūtīt pieteikumu līdz šā gada 21.augustam, rakstot uz e-pasta adresi: pr@pasts.lv.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu un izvērstu āra un iekštelpu pakomātu tīklu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, pakomātu, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 2700 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Sīkākai informācijai:
Maija Titava | Sabiedrisko attiecību speciāliste 
E-pasts: pr@pasts.lv; maija.titava@pasts.lv

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin