Velta pastmarku Latvijā aizsargājamam augam – bezdelīgactiņai

21.05.2024

Velta pastmarku Latvijā aizsargājamam augam –  bezdelīgactiņai

Latvijas Pasts 2024. gada 24. maijā izdod pastmarku un aploksni veltītu Latvijā reti sastopamam un aizsargājamam augam – bezdelīgactiņai. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 24. maijā, Elizabetes ielas pasta nodaļā, Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst. 9.00 līdz 18.00.

Jaunā pastmarka izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, savukārt aploksne – 500. Pastmarkas nominālvērtība ir 1,65 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Edgars Folks.

ir viena no divām savvaļas prīmulu sugām Latvijā un viens no mūsu dabisko kaļķaino zāļu purvu un slapjo zālāju simboliem. Daudzviet Eiropā izzūdoša suga, kuras izplatība arī Latvijā pēdējā pusgadsimta laikā ir būtiski samazinājusies, tāpēc mūsdienās tā ir sastopama reti un nevienmērīgi – galvenokārt Rietumlatvijā un Viduslatvijā. Sugu apdraud zāļu purvu un slapjo zālāju nosusināšana, aizaugšana, aparšana, kultivēšana un apbūve.

Vecākās paaudzes cilvēki atmiņās bieži atsauc skaistās bezdelīgactiņu pļavas, kas līdz lauksaimniecības zemju intensīvas meliorācijas uzsākšanai pagājušā gadsimta 60. gados Latvijā nebija retums. Bezdelīgactiņai zināmi vairāk nekā divdesmit tautas doti nosaukumi – asariņas, bezdelīgactiņš, bezdelīgactiņa, gaidelīte, gaigaliņi, putnactiņa un citi.

Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 16. jūnijā.

Latvijas Pasta izdotie filatēlijas darbi augsti vērtēti gan klientu vidū, gan filatēlijas kolekcionāru un ekspertu lokā. Filatēlijas materiālu kolekcionāru starptautiskās apvienības atbilstoši stingri regulētiem standartiem Latvijas Pasta izdotās pastmarkas novērtējušas kā līdzvērtīgas lielāko pasaules valstu izdotajiem filatēlijas izdevumiem un tās regulāri tiek iekļautas gan pasaulē atpazīstamos filatēlijas izdevumu katalogos, gan prestižu kolekcionāru kolekcijās.

 

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts ir valsts kapitāla sabiedrība, un tās darbības  virzieni ietver pasta, loģistikas un finanšu pakalpojumus. Uzņēmums specializējas iekšzemes un starptautiskās piegādēs, sākot ar e-komercijas un paku sūtījumiem līdz presei, vēstuļu korespondencei un personalizētiem loģistikas risinājumiem. Latvijas Pasts, izmantojot uzticamus gaisa, ūdens un sauszemes tranzīta savienojumus, sniedz pakalpojumus gan privātpersonām, gan biznesa klientiem. Nacionālā pasta operatora komandu veido ap 2300 darbinieku.

Latvijas Pasts rūpējas par klientu pieredzi vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās valstī. Uzņēmums pastāvīgi ievieš inovācijas un mūsdienīgas tehnoloģijas, attīstot valstī lielāko pakomātu pārklājumu 500 vietās. Latvijas Pasta vīzija – kļūt par pirmo izvēli ikkatra Latvijas iedzīvotāja sūtījumiem.

 

Papildu informācijai:
Alise Krustkalne | Komunikācijas speciāliste
Mob.: +371 26377124
E-pasts: pr@pasts.lv, alise.krustkalne@pasts.lv

Latvijas Pasta sociālo mediju profili:
Twitter; Facebook; Instagram; Linkedin